Seznamte se s vyhynulými tvory na pražském výstavišti!

Doba ledová - giganti

Giganti představují kolekci jedenácti nejimpozantnějších tvorů, kteří žili v době ledové.

Datum konání: 5.3.2011 – 1.5.2011

Místo konání: Křižíkův pavilon, 170 00 Praha 7
I když všechna zvířata zažila člověka, přesto jsou nám jejich podoby velmi vzdálené. Všechny exponáty byly nově vytvořeny, otevření výstavy pro ně bude znamenat celosvětovou premiéru. Nejvýraznějšími druhovými novinkami jsou Gigantopithecus blacki a Arctodus simus.
Největším exponátem výstavy je dobře známý mamut, tím nejmenším americký šavlozubec, někdy přezdívaný jako šavlozubý tygr a také evropský medvěd jeskynní. Další zvířata obývala americký kontinent ještě před osmi až deseti tisíci let. Byl to především obrovský lenochod zvaný megatérium, který dosahoval délky až šesti metrů. Podobně obrovský byl až dvoutunový glyptodon, příbuzný dnešního malého a hbitého pásovce. Nevídanou podívanou poskytne i pohled na největšího hlodavce za poslední dva miliony let, severoamerického velebobra, který ovšem není považován za příbuzného současných stavitelů hrází, ale za slepou paralelní vývojovou větev.
Kolekci jedenácti vystavených zvířat vytvořil tým českých přírodovědců a výtvarníků. Tvůrci vycházeli z dosud známých nálezů s cílem vytvořit co nejvěrnější podobu dnes nežijících živočichů. Soubor jedenácti modelů je nejen českým unikátem, ale podobná série věrných modelů se zatím podle dostupných informací neobjevila nikde ve světě.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama