REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Sedm pražských pokladů aneb Geocaching v Praze

Datum konání : Květen
Místo konání : Praha

Na sedmi nejvyšších vrcholcích Prahy bude v květnu uloženo sedm schránek a indicie k nim budou představeny na čtyřech akcí pro veřejnost. Akce pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma chce upozornit na stále oblíbenější geocaching.
Kdo neví, o co jde, pro toho krátké vysvětlení: geocaching je turistická, navigační a internetová hra v jednom. Jejím smyslem je to, že někdo na neznámém místě ukryje schránku, tzv. keš, a pak zveřejní její polohu. Ostatní hráči tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají, a když jsou úspěšní, do sešitu ve schránce se zapíší, případně si vyberou něco z obsahu a výměnou do keše vloží něco svého.
V květnu 2010 budou představeny indicie vedoucí k nalezení sedmi pražských keší, které budou uloženy na sedmi nejvyšších vrcholcích Prahy jako paralela ke zdolání sedmi nejvyšších vrcholů sedmi kontinentů primátorem města. „Člověk se dostane i do míst, která nejsou normálně přístupná nebo kam by se běžně nevydal. Principem hry je, že pomocí GPS navigace hledáte ,poklady‘, které jsou ukryté v přírodě nebo na jiných zajímavých místech,“ zve na akci primátor Pavel Bém.
Maraton ukládání pražských pokladů začíná v neděli 2. května procházkou Křížem krážem „Kunraťákem“. Nedělní netradiční procházka Kunratickým lesem, při které je úkolem účastníků plnit úkoly na stanovištích rozmístěných po trase, kopíruje naučnou stezku vedoucí Kunratickým lesem. Přesný čas startu není stanoven, zájemci se mohou zapojit kdykoli od 14 h u všech hlavních vstupů do Kunratického lesa. Cíl je v 16 h v zahradní restauraci Na tý louce zelený, kde je pro účastníky připraveno občerstvení zdarma a doprovodný program. V rámci této akce bude odstartován projekt Sedm pražských „pokladů“ a bude představena indicie první keše.
Druhou akcí je ve čtvrtek 6. května Cyklistické setkání ve Freestyle parku Modřany. Zde se od 16.30 h koná cyklozávod, při kterém dochází k prezentaci nejpoužívanější pražské cyklostezky a zároveň k možnosti využít geocaching v rámci výletů na kolech. Do cyklozávodu je možné se přihlásit individuálně na místě a na trasu lze vyrazit v jakoukoli dobu. Cíl závodu je pak opět v Braníku. Pro návštěvníky je připraveno občerstvení zdarma, stánek Centra prevence, kde je možné získat přehled kompletního zdravotního stavu. Pro zpestření programu je připravena cykloexhibice a doprovodné aktivity pro děti. Startovné je symbolických 10 Kč, které budou použity na podporu Linky pro odvykání kouření. Na akci bude vyhlášeno uložení dalších, 2. a 3. pražské keše.
Cílem akce Empatie – Letná pro všechny aneb Napříč generacemi, která se koná v neděli 16. května od 13 do 19 h, je propojit mladou a starší generací, které se na Letné velmi často setkávají.
Na místě bude připraven bohatý program pro obě generace. Pro mladé zde budou k vidění exhibiční ukázky streetových sportů (skateboarding, in-line brusle, BMX) a budou mít možnost si vyzkoušet několik netradičních adrenalinových atrakcí. Pro seniory zde bude připravena série soutěží ve hře petanque a v kroketu o hodnotné ceny. Celá akce bude zakončena koncertem a před jeho začátkem budou prezentovány další indicie ke dvěma uloženým pražským keším (4. a 5.).
Závěrečné slavnostní ukončení maratonu ukládání „pokladů“ proběhne v neděli 23. května od 14 h na Bílé hoře, kde bude vyhlášeno uložení posledních dvou pražských keší. Programovou náplní odpoledne je tentokrát soutěž o nejrychlejší nalezení poslední, 7. pražské keše. Záměrem akce je ukázat geocaching v originální podobě od začátku až do konce.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA