Schola Pragensis 2010

Datum konání: 25.11.2010 – 27.11.2010
Místo konání: Kongresové centrum Praha, tř. 5. května 65, Praha 4, 14000

Pomoc při výběru školy nebo povolání žákům základních škol a jejich rodičům, kteří vybírají budoucí povolání nebo školu pro další studium, má pomoci výstava Schola Pragensis 2010, jejíž XV. ročník pořádá odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu hlavního města Prahy. Výstava se uskuteční ve dnech 25. – 27. listopadu 2010 v Kongresovém centru Praha.
Výstava je zaměřena na prezentaci středního školství. Prostřednictvím 154 výstavních expozic pražských středních škol, vyšších odborných škol, středních odborných učilišť, integrovaných středních škol, speciálních škol, uměleckých škol a soukromých škol se zájemci seznámí s nabídkou středního školství v hlavním městě. Součástí výstavy budou pódiová vystoupení a projekce filmů, která charakterizují zaměření a jedinečnost pražských škol a učilišť a zároveň mapují sféry jejich mimoškolních činností.
Výstava je určena zejména žákům devátých tříd a jejich rodičům, ale také ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Veřejnost zde získá obraz o studijních nabídkách v hlavním městě Praze.
Jedním z cílů letošního ročníku je podpora oborů vzdělání s výučním listem a představení projektu „Řemeslo žije!“. Magistrát hl. m. Prahy a Úřad práce hl. m. Prahy chtějí představit širokou nabídku řemeslných oborů.

Výstava bude otevřena ve čtvrtek a pátek od 9 do 18 hodin, v sobotu od 9 do16 hodin. Vstup je zdarma.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama