S turistickou navigací se nikdy neztratíte

Ať jdete na pěší túru, jedete na kolo ...

Ať jdete na pěší túru nebo na kolo …


Toulky přírodou s rodinou člověka nabijí energií a přináší mu kouzelné zážitky. Ať jdete na pěší túru, jedete na kolo nebo se účastníte hry zvané geocaching, chybět by Vám neměla turistická navigace.

Na co se zaměřit při výběru?
Volit můžete mezi mapovou a nemapovou turistickou navigací. Zatímco klasický turista ocení navigaci s mapou, pro geocaching si vystačíte s variantou bez map. Outdoorové navigace vybírejte podle ovládání, které by mělo být co nejsnazší a nebude Vám komplikovat túru ani při zhoršeném počasí. Neméně důležitá je odolnost proti pádu a dešti a také výdrž baterie minimálně 12 hodin.
Jednoduché ovládání
Turistická navigace nemá zbytečně moc funkcí a naopak je jednoduchá a můžete se na ni spolehnout. Pokud jste v přírodě jako doma, budou se Vám hodit praktické funkce v navigaci, jako je barometr nebo kompas. Navigace s černobílým displejem o velikosti 2 palců spoří energii a je zpravidla lehčí než navigace s barevným displejem o velikosti 3 až 4 palce. Pro pohodlné ovládání se vyplatí dotykový displej.
Detailní mapy
Outdoorová navigace je opravdu šikovný pomocník na Vašich cestách. Zobrazí každou drobnost v okolí, a to i lesní nebo polní cesty. Turistické mapy v navigacích se aktualizují jednou ročně a obvykle nabízejí doživotní aktualizace. Nejlevnější navigace stojí kolem 3 tisíc korun a je to investice, která se určitě vyplatí.
Nákup navigace přes internet
Jako i jiné zboží, výhodné je objednat si turistickou navigaci přes internet. Můžete ušetřit několik set korun a porovnat si jednotlivé tipy navigací. Nákupu přes internet se nemusíte obávat, zvlášť když použijete tuto bezpečnou platební metodu. Z bohaté nabídky navigací si určitě vyberete i Vy!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama