REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

S rodinou na výlet do Třebíče

Aquapark Laguna
Aquapark Laguna

Pokud si chcete s rodinou prodloužit prázdniny, přijeďte navštívit město Třebíč, kde si všichni členové rodiny přijdou na své. Město Třebíč se nachází v kraji Vysočina a rozkládá se v jihozápadní části Českomoravské vrchoviny na obou březích řeky Jihlavy. Dominantou města je věž u kostela sv. Martina, která byla původně postavena jako součást městského opevnění. Věž je vysoká 75 m a vyhlídka je umístěna ve výšce 35 m. Její ciferník o průměru 5,5 m se řadí k největším na evropském kontinentu.

Vzdělání i zábavu najdete v třebíčském zámku, kde se v současné době nachází Muzeum Vysočiny Třebíč. V muzeu je možné navštívit několik stálých expozic, a to mineralogickou, klášterní, zámeckou a muzejní. Všechny tyto expozice zahrnují nejen zajímavé exponáty, ale také interaktivní prvky, které vzdělávají zábavnou formou.
Ve zrekonstruovaném křídle třebíčského zámku se pak nachází interaktivní expozice „Cesty časem“, která nabízí poznání třebíčské historie a historických řemesel netradiční formou. Určená je především pro děti a mládež. Expozice je doplněna interaktivními exponáty, na kterých si mohou návštěvníci sami vyzkoušet práci starých mistrů.
Novinkou v Třebíči je jediné Science centrum na Vysočině. V Ekotechnickém centru Alternátor se můžete těšit na originální sbírku stabilních motorů, historii borovinské továrny, parní stroje, proniknete do tajů energetiky v jejich novodobých průmyslových počátcích atd.
Po zábavě v muzeích a expozicích si můžete odpočinout v Aquaparku Laguna. Sportovní areál kromě plaveckého bazénu nabízí řadu atrakcí v zábavní a relaxační části, např. 132 metrů dlouhý tobogán, venkovní slaný bazén, divokou řeku, masážní a vířivá lůžka atd.
Rozhledna na Pekelném kopciPoté vyražte na kolech obdivovat krásy třebíčské přírody. Třebíč nabízí cyklistům a turistům zázemí v podobě TouristPointu, jehož prostory navazují na Turistické informační centrum v Národním domě na Karlově náměstí. TouristPoint nabízí úschovnu zavazadel v uzamykatelných skříňkách, úschovnu kol v uzamykatelných stojanech, místnost pro drobné samoobslužné opravy kol, šatnu a sprchu s bezbariérovými toaletami. K TouristPointu směruje navigace z cyklotrasy Jihlava-Třebíč-Raabs a od TouristPointu směruje navigace k rozhledně na Pekelném kopci, která se nachází nedaleko Třebíče. K rozhledně vede stezka s odpočívkami a poblíž je také vyznačena kondiční stezka. Hlavním stavebním materiálem rozhledny je dřevo s kovovými prvky. Její výška je 26,5 m.
Další rozhlednu najdete přímo v Třebíči. Vodojem Kostelíček je vodohospodářská stavba z období první republiky, která byla rekonstrukcí přeměněna na veřejně přístupnou expozici vodárenství s vyhlídkovou plošinou, která nabízí krásný výhled na Třebíč.
Vodojem kostelíček
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA