REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

S předstihem za Rumcajsem

Na výlet do pohádkového Jičína
Na výlet do pohádkového Jičína

Mají vaše děti rády tradiční večerníčky s Rumcajsem a jeho loupežnickou rodinkou?
Pokud ano, asi znáte pohádkový festival, který nese název Jičín – město pohádky. Koná se každé září, kde jinde než ve východočeském městě Jičíně, a vystupují na něm nejznámější večerníčkové a pohádkové postavičky. Nemusíte čekat až do září, v Jičíně a okolí se pobavíte i v létě.
Město plné historie
Jičín, jako tehdejší sídlo císařského vojevůdce Albrechta z Valdštejna, okouzlí svým historickým náměstím a zámkem, které právě za Valdštejna zažívaly nebývalý rozkvět. Dnes je v zámku jedinečná loupežnická expozice pro rodiny s dětmi a samozřejmě i výstava o dějinách a tradicích místního kraje. Můžete ji navštívit celoročně, vždy od pondělí do neděle mezi devátou ráno a pátou odpoledne. Za vstup zaplatíte pouhých patnáct korun a po načerpání vědomostní nezapomeňte navštívit nedávno zrekonstruovanou zámeckou zahradu s příjemnou kavárnou.
Novou atrakci mají i v městském informačním centru. Tu tvoří interaktivní modely s pohádkovými motivy, které návštěvníci mohou pomocí důmyslných mechanismů ovládat.
Z náměstí zamiřte na hlavní Husovu třídu, kde cestou projdete Valdickou branou. Na 52 metrů vysokou věž můžete za mírný poplatek vystoupat a pohlédnout na celou oblast z ptačí perspektivy. Z za dobrého počasí dohlédnete možná až na Sněžku. Po procházce můžete zrelaxovat tělo v jičínském aquaparku nebo ve zrekonstruovaném Grand Hotelu Praha s císařskou hospodou ve Švejkově stylu.
Do lesa Řáholce
Především v letním období uchvátí návštěvníky předloha pohádkového Řáholce – Prachovské skály s přilehlými lesy. Pokud se vydáte na lehkou túru, pořídíte krásné fotografie skalních měst ze skvěle značených vyhlídek. Běžte se podívat na loupežnický hrad Pařez, odkud podnikali své zlodějské výpravy opravdoví Rumcajsové.
Výlety do okolí
Právě Jičín je ideálním místem na rodinné výlety. Zatímco do Jičína se z Prahy dostanete za slabou hodinku a půl, za další půlhodinku se můžete procházet ve vrchlabských Herlíkovicích. Další hodinku vám pak bude trvat přejezd do Polska a nabízí se tak myšlenka prodloužit si výlet až do nedaleké Vratislavi. Na ten si však nezapomeňte sjednat pojištění na cesty, a pokud se rozhodnete spontánně, stačí ho sjednat online na AllianzDirect.cz.
Východní Čechy a Jičínsko nabízejí spoustu aktivit i zajímavostí a zároveň jsou skvělou základnou pro výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA