Rytíř z Litomyšle provede děti i na Silvestra

Program pro děti

Rytíř Toulovec provází i na Silvestra


Rytíř z Litomyšle provede děti a dospělé renesančním městem poslední den v roce na Silvestra.
Prohlídka sklepů, věží a tajuplných uliček začne ve 14 hodin. Tříhodinová prohlídka stojí 100 Kč. Zájemci ať přijdou před Informační centrum na Smetanovo náměstí v Litomyšli. Video rytíře je na stránkách www.rytirlitomysl.cz/galerie. Po prohlídce následuje slavnostní večeře a koncert pražské skupiny Fiakr (bývalé Šlapeto). Hudba v Penzionu Pod Klášterem je zadarmo.
Když turista přijede do Litomyšle a přemýšlí kam zajít, má k dispozici novou službu. Rytíř Toulovec ho provede po historickém městě a ukáže mu staré památky i novou architekturu. Navštíví s ním stylové hospody, věže nebo sklepení. Provází se denně, včetně pondělků, svátků a zimy. Nyní získal rytíř 2. místo v soutěži, kterou platila telekomunikační firma. Rytíř z Litomyšle je druhý nejlepší projekt v Pardubickém kraji.
Gotický muž s kuší má program i pro malé výletníky. Děti ocení příběhy, legendy a dobrodružství, které jim rytíř připravil. Školáci se hravou formou dozvědí příběhy osobností, zejména Boženy Němcové, Aloise Jiráska a Bedřicha Smetany. Rytíř Toulovec v noci chodí se zapálenou loučí.
„Víte, proč se Litomyšli daří? Proč se jmenuje Litomyšl? Přijďte a prozradím vám to. Mám své město rád a řeknu vám, vše co vím i co nevím. Jen jediné mě zlobí: Když musím uskakovat plechovým vozatajům, kterých je v historickém městě moc. Vratislav z Pernštejna rozkázal vozit hnůj z náměstí za město, protože chtěl mít město pěkné. A teď není udatný člověk ve vedení města, který by tento hnůj vykázal z historické části.“ posteskl si rytíř Toulovec.
Prohlídka je zaměřená více na zážitky, než na letopočty. Vzdělávací a zábavný program je vhodný i pro školy. Zájemci se objednávají telefonicky nebo e-mailem. Kontakt je info@rytirLITOMYSL.cz a 777 637 888.
Program pro děti

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama