Rožnov pod Rahoštěm nabízí více než “jen” krásný skanzen

Valašské městečko


Pokud rádi putujete po krásných místech naší republiky, určitě byste neměli vynechat ani zajímavé a jedinečné Valašsko. Krásnou dovolenou plnou zážitků a zábavy můžete zažít třeba v městečku Rožnov pod Radhoštěm, které, jak již jeho náze vnapovídá, leží přímo na úpatí památné hory Radhošť.

Rožnovský skanzen i další zajímavosti

Když se řekne Rožnov pod Radhoštěm, většině z nás se vybaví podnik Tesla nebo proslulé Valašské muzeum v přírodě. Právě tyto dvě instituce městečko proslavily snad úplně nejvíce. Původní Tesla zde sice již pár let nefunguje, Valašské muzeum zde můžete navštívit kdykoliv. Jedná se o unikátní venkovní skanzen skládající se ze souboru dřevěných staveb, jež v minulosti stávaly mimo jiné i na rožnovském náměstí. Skanzen je rozdělen do několika sekcí, mezi něž patří Mlýnská dolina s mlýnem, pilou a hamrem či Valašské dědina. Již zmíněné dřevěné městské domky jsou seskupeny v tzv. Dřevěném městečku ležícím v srdci skanzenu. V něm najdete i krásný kostel svaté Anny obklopený hřbitovem nazývaným Valašský Slavín. Zde jsou pohřbeny významné valašské osobnosti, včetně Emila Zátopka a spisovatele Jana Karafiáta. Ve Valašském muzeu to navíc opravdu žije. Kromě trvale otevřených hospůdek nabízejících tradiční valašské speciality zde můžete během celého roku navštěvovat i nejrůznější výstavy, kulturní vystoupení a tématické dny.
V Rožnově pod Radhoštěm toho ale najdete ještě více. Po krásném dni stráveném prohlídkou skanzenu si můžete odpočinout třeba v místních pivních lázní, které jsou součástí rožnovského pivovaru pocházejícího již z počátku 18. století. V jedinečných relaxačních procedurách pivních lázní se snoubí techniky starých egypťanů s tradičními i méně známými lázeňskými postupy, které vám zajistí jedinečný odpočinek a regeneraci celého těla. Další relaxační zařízení sídlící v okolí poté naleznete na webových stránkách českého specialisty na lázně a lázeňské pobyty, kterým je portál Spa.cz.

Acer Image


Pokud se do Rožnova vypravíte i s dětmi, určitě zde dokážete sestavit ideální program i pro ně. Přímo v Rožnově sídlí oblíbený zábavní park Gibon, jehož hlavními atrakcemi jsou lanové centrum, dětský park, zorbing, tubing, trampolíny a řada dalších. V parku můžete bez problémů strávit třeba celý den a nudit se určitě nebudete.

Poznejte i okolní krásy

Pokud vám zbude chvíle času i na krátký výlet, můžete se vypravit třeba k soše pohanského boha Radegasta, kterou naleznete na nedaleké hoře Radhošť. Právě ta totiž byla bájným sídlem slovanského Boha slunce, války a vítězství. Pokud vystoupáte až na vrchol Radhoště, který se tyčí do výšky 1129 metrů, můžete zde obdivovat kříž z počátku 19. století, kapli svatého Cyrila a Metoděje i televizní vysílač. Přibližně 300 metrů pod vrcholem poté stojí i oblíbený horský hotel, k němuž vede lyžařský vlek. Pokud holdujete příjemným výletům a procházkám krásnou přírodou, můžete se vypravit i do nedaleké Chráněné krajinné oblasti Beskydy, na jejímž území naleznete nejen zajímavé jeskyně a další přírodní úkazy, ale můžete zde narazit i na zástupce větších českých šelem, mezi něž patří vlci, medvědi a rysové.

Vyberte si to nejlepší možné ubytování

Všechny krásy Rožnova a jeho okolí, z nichž jsme zde vyjmenovali jen opravdový zlomek, určitě nemůžete stihnout za jediný den. Nestihnete to pravděpodobně ani za dva, ty už však budou zcela jistě stačit na několik nezapomenutelných zážitků. Strávit zde noc či dvě určitě nebude problém. Kromě přírodních i kulturních krás totiž Rožnov pod Radhoštěm nabízí také pohodlí dostupných hotelů. Stačí si jen vybrat. Najít ubytování v Rožnově pod Radhoštěm je s Hotel.cz hračka. Na stránkách tohoto ubytovacího portálu totiž naleznete kompletní nabídku rožnovských hotelů a penzionů i s popisky, fotografiemi a hodnoceními hostů ubytovaných před námi, díky nimž si snadno a rychle si vyberete takové ubytování, které bude nejlépe vyhovovat vašim představám.
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama