Rozhodněte o celkovém pořadí soutěžních aktivit a vyhrajte v soutěži Ceny Kudy

 Druhý ročník soutěže Ceny Kudy z nudy se pomalu začíná blížit do finále. Dvě stovky tradičních turistických míst, novinek sezóny i zcela originálních atrakcí bojuje o přízeň turistů již déle než dva měsíce. Za tuto dobu si získaly popularitu mnohdy až překvapivé destinace – například vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku zazářila s 615 hlasy, nový DinoPark Harfa získal 562 hlasů nebo pivovar Kocour, který zvolilo 459 hlasujících.
Dosud se do hlasování zapojilo 6,5 tisíce hlasujících, kteří nominovaným aktivitám dali přes 65 tisíc hlasů! Pomůžete nám překonat magickou stotisícovku?
Soutěžní aktivity jsou rozděleny do třech kategorií – Novinka turistické sezóny, Originální podnikatelský počin a Tradiční turistický cíl. Na stránkách soutěže v přehledné mapce si můžete prohlédnout místa, která se soutěže účastní a dát jim svůj hlas, přičemž ocenit můžete až 20 míst a zajímavých aktivit.
Na jedné z nejvyšších pozic se objevila například nejhezčí a nejstarší upravená vyhlídka Českého Švýcarska – Belvedér. Za časů pánů z Clary-Aldringen se na terase konaly oblíbené hudební produkce a snad právě nádherný výhled do hlubokého labského kaňonu učaroval všem milovníkům romantických přírodních zákoutí, kteří vyhlídce poslali přes 600 hlasů.
Svatá Barbora v Kutné Hoře nebo Karlštejn? Celkový rozdíl mezi těmito středočeskými rivaly činí pouhých 34 hlasů. Chrám svaté Barbory i hrad Karlštejn patří do TOP10 a počet vašich hlasů rozhodne nejen o medailové pozici, ale také o celkovém vítězi ve středočeském regionu. Pro srovnání – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře se drží v první dvacítce aktivit, ale i tak je velkým adeptem na celkového vítěze v regionu Vysočina.
Dalším místem, pro které hlasovalo mnoho turistů je Adršpašské skalní město, největší a nejdivočejší skalní město ve střední Evropě. Fascinující zákoutí skal vyniklo paradoxně po velkém požáru v 18. století, když oheň zničil veškerou vegetaci a krása pískovcových útvarů mohla naplno vyniknout. Magickou přitažlivost těchto skal dokládá i to, že roku 2007 vylezli i přes hustý déšť a blesky na skalní útvar Milenci horolezci – snoubenci, kteří se v pátečním odpoledni marně voláním dožadovali příchodu pana starosty či jiného oddávajícího. Do první desítky se dostaly také další neméně zajímavé přírodní lokality, například nová naučná stezka v Prachovských skalách nebo chráněné území národního parku Podyjí. Podaří se jim překonat triumf Adršpašských skal?
Na přední příčce pražských lákadel se objevil nový DinoPark Harfa, který na střeše obchodního centra Galerie Harfa nabízí netradiční setkání s dinosaury. Předběhl tím i nově zpřístupněný klenot Pražského hradu, Zlatou uličku. V regionu Praha svádí urputný boj také Národní technické muzeum a Exkurze na Letišti Ruzyně – rozdíl v počtu hlasů je opravdu minimální. 
Jedno z předních míst v soutěži zaujímají také termální bazény hotelu Horal s minerální vodou obsahující látky, které mají příznivé účinky na kožní nemoci. Bazénům, vyhřívaným na 36°C se přezdívá „Valašské moře“, protože blahodárný vliv ještě násobí použití mořské soli. V těsném závěsu za Horalem se drží lázně Luhačovice, nejnavštěvovanější lázně na Moravě a čtvrté největší v České republice. Rozdíl mezi nimi činí 14 hlasů, čímž se obě místa stávají největšími rivaly v regionu Východní Morava.
Minipivovar Kocour z Varnsdorfu nabízí všem gurmánům pestrou škálu pivních speciálů. Úspěch pivovaru potvrzují také hlasující soutěže Ceny Kudy z nudy, kteří Kocoura, jako jediný pivovar, vyzdvihli mezi prvních 30 nejlepších nabídek. Kocour tak předběhl i takové pivovary, jako jsou plzeňský Gambrinus nebo Radniční právovárečný pivovar v Jihlavě
Mezi padesáti nejlepšími samozřejmě nemohou chybět oblíbené hrady a zámky – přední příčku prozatím mezi hrady zaujímá Karlštejn, do první desítky se dostaly také tajuplné Trosky i hrad a zámek Jindřichův Hradec. V první dvacítce se drží také arcibiskupský zámek v Kroměříži, hrad Kost nebo v buchlovický zámek. Hrady takových zvučných jmen, jako je Hazmburk, Zvíkov, Kašperk, Rabí nebo Hradec nad Moravicí zatím vítěznou padesátku uzavírají, anebo jim pomůžete zabojovat o lepší příčky?
Zajímavé je také zápolení mezi nejvyšší horou Čech a Moravy, tedy Sněžkou a Pradědem. Zatím těsně vítězí Praděd, a to o pouhých 16 hlasů.
Stále však nic není definitivně rozhodnuto a celkové pořadí všech turistických cílů záleží jen na vás! Do 30. září můžete podpořit místa, která jsou vašemu srdci blízká a za hlasování v soutěži vyhrát zajímavé ceny – ve hře jsou terénní koloběžky, trekkingové hole a spousta dalších zajímavých cestovatelských cen. Absolutní vítěz celého hlasování soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 získá finanční podporu na propagaci a celkové zvelebení své aktivity.
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama