Rozdovádějte se na Kamencovém jezeře !

Ač se někdy Kamencovému jezeru přezdívá „mrtvé“ kvůli absenci vodního života, o jeho březích se to rozhodně říci nedá…
Kolem unikátního přírodního jezera, které je označováno za Perlu Podkrušnohoří, totiž v létě tepe veselý život a nechybí zde zábava a sportovní vyžití pro dospělé i děti.
Samozřejmě, že pobyt u jezera je v první řadě vhodný pro všechny, kteří rádi tráví čas poleháváním na plážích či vodními sporty. „Kamencové jezero nabízí svým návštěvníkům dvě písčité pláže vybavené novým bílým pískem a zároveň i uměle zavlažované travnaté plochy na březích, kde mohou turisté ulehnout do stínu vzrostlých stromů,“ vypočítává Zdeněk Fojtík, provozovatel areálu Kamencového jezera.
Na hlavní pláži jsou pro děti připraveny prolézačky a houpačky. Dospělí si zde mohou zapůjčit lodičky nebo šlapadla a vyrazit po hladině jezera. Na druhé pláži potěší malé návštěvníky dětské hřiště v podobě potopené pirátské lodi. Velké i malé milovníky pohybu zabaví také nafukovací prolézačky přímo na hladině jezera.
Kromě plavání a dovádění na vodních nafukovacích atrakcích mohou návštěvníci využít i dalších zábavných služeb areálu. Hledače adrenalinu určitě zaujme waterzorbing, při kterém konečně pochopí nadpozemský výraz křečka v běhátku. Vyzkoušet si mohou i vodní lyže nebo waveboard. „Hned vedle jezera je vodní nádrž Banda, na které funguje nejdelší vodní vlek v České republice,“ připomíná další sportovní atrakci Fojtík.
Ovšem i ti, kterým je přece jen pobyt ve vodě cizí, nepřijdou na Kamencovém jezeře zkrátka. „V areálu naleznete řadu nejrůznějších sportovních hřišť. Je možné si zde zahrát například volejbal, minigolf nebo nohejbal,“ navrhuje Fojtík. Především kvůli dětem byla do areálu přidána také obří trampolína, na které se nejmenší jistě do sytosti vyblázní. Ovšem areál Kamencového jezera a nádrže Banda není určen jen pro sport. V létě zde můžete navštívit hned několik hudebních koncertů a také jediné letní 3D autokino v ČR.
Pro ty, kterým při sportování a zábavě vyhládne, je otevřeno několik pěkných restaurací a stánků s rychlým občerstvením, kde si každý vybere podle své chuti. Těšit se můžete na grilované pochoutky, šťavnaté steaky nebo výtečnou italskou pizzu pod širým nebem. Kamencové jezero je známé především pro své jedinečné složení vody, které vychází ze speciálního geologického podloží jezera a kamencového dolu. Voda v Kamencovém jezeře je díky vysokému podílu kamence odolná vůči růstu sinic a řas, a tak i v letních měsících vyniká toto jezero čistotou a hygienickou nezávadností. V dřívějších dobách bývala voda z jezera využívána k léčení kožních chorob, revmatismu nebo onemocnění horních cest dýchacích a její účinky byly srovnávány s účinky bahenních koupelí.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama