Rotary závody dračích lodí se konají tuto sobotu 14. září

Kam s dětmi o víkendu

Rotary závody dračích lodí na Vltavě


4. ročník charitativního závodu dračích lodí pod záštitou Rotary klubu Prague International se uskuteční tuto sobotu 14. září 2013.
Závod dračích lodí Rotary klubu Prague International je jednou z nejviditelnějších charitativních akcí v Praze, která uzavírá léto.
Letos proběhne již 4. ročník závodů, tentokrát na Smíchovské pláži. V roce 2012 se pro místní charitativní organizace podařilo vybrat 550.000,- Kč.
Jednou z podpořených neziskových organizací bylo loni i letos občanské sdružení Život 90, které poskytuje služby a péči seniorům. „Jsme velmi rádi, že nás Rotary klub Prague International do závodu opět přizval a umožnil nám tak získat část výtěžku ze startovného,“ říká Jan Lorman, ředitel sdružení Život 90. „Výtěžek z loňského závodu jsme použili na boj proti násilí na starých lidech – osvětu a financování bezplatné linky důvěry Senior telefon,“ dodává.
Závody dračích lodí jsou unikátním spojením živé zábavy pro veřejnost, akcí pro rodiny s dětmi a příležitostí pro teambuilding zúčastněných firemních týmů. Výtěžek akce pak poslouží charitativním účelům. Závod každoročně přitahuje množství Pražanů a návštěvníků Prahy, kteří bouřlivě povzbuzují posádky dračích lodí. V letošním roce bude soutěžit více než třicet týmů, Rotary tým podpoří také olympionik skifař Václav Chalupa.
Pro rok 2013  jsou hlavními charitativními partnery organizace Život 90 pečující o seniory a Nadace Naše dítě, která pomáhá dětem v obtížných životních situacích. Tak jako loni se závodu účastní i občanské sdružení Múzy dětem, které se věnuje dětem z dětských domovů, a které přijde na Smíchovskou pláž podpořit řada osobností z umělecké branže. Na místě budou pro veřejnost připraveny atrakce, jako je soutěž pro děti, vystoupení žonglérů, možnost nechat si pomalovat obličej bodypainterem, či se projet v dračí lodi. Po skončení závodu si návštěvníci budou moci poslechnout koncert rockové kapely Stormin.
Smysl celé akce nespočívá pouze ve vlastním závodu, i když to je ta nejzábavnější část programu. Stejně důležitý je fundraising finančních prostředků, určených pro místní dobročinné organizace, které odvádějí skvělou a velmi prospěšnou práci při pomoci potřebným.
www.rotarydragon.cz
Závod se koná pod záštitou starosty Prahy 5 Miroslava Zeleného a guvernérky Rotary Distriktu 2240 Ireny Brichta.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
O Rotary
Rotary International je celosvětová organizace sdružující již od roku 1905 vedoucí osobnosti z podnikatel-
ských a odborných kruhů. Na 1,2 milionu mužů a žen se v rámci Rotary organizuje ve zhruba 34 000 klubech, které působí prakticky ve všech zemích světa.
Rotary Club Prague International, který závod dračích lodí organizuje, je jedním z devíti pražských Rotary klubů a aktivně hledá nové členy: www.rcpragueinternational.cz  (kontaktujte Gerryho Tippla, e-mail: gerry@gerrytipple.com)
Pod heslem END POLIO NOW od roku 1985 celosvětovému společenství Rotary klubů například částkou překračující jednu miliardu dolarů podpořilo program PolioPlus, který usiluje o vymýcení dětské obrny, cíl který byl k dnešku s 99% splněn. Mezi partnery Rotary patří UNICEF, WHO, ale také nadace Billa a Melindy Gatesových. Rotary International podporuje světové hnutí skautingu od samého jeho počátku. Více na www.rotary.org
Územně je organizace členěna do tzv. Distriktů. Distrikt 2240 zahrnující Českou republiku a Slovensko, sdružuje 47 českých a moravských a 25 slovenských Rotary klubů, čítající celkem 1400 členů (950 v České republice a asi 450 na Slovensku). Financování všech aktivit Rotary, je zajištěno čistě ze soukromých zdrojů (tj. zejména členských příspěvků, darů nebo sponzoringu). Více na www.rotary2240.org
Život 90
Občanské sdružení Život 90 vzniklo v roce 1990 a  zaměřuje svou činnost na seniory. Provozuje tísňovou péči s tísňovým tlačítkem, nonstop telefonickou linku důvěry Senior telefon, pestrou škálu volnočasových a vzdělávacích aktivity pro seniory, pečovatelskou službu, pobytové centrum nebo Divadlo U Valšů.
www.zivot90.cz
www.facebook.com/zivot90
Kontakt:
Michaela Sladká, tisková mluvčí
telefon: 737 162 088
email: michaela.sladka@zivot90.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama