Zrcadlové bludiště v Líbeznicích: výlet, kde se realita mění před očima
Hledáte místo, kde se děti zabaví, dospělí se zasmějí a z rodinného výletu si odnesete opravdu originální fotky? Zrcadlové bludiště v Divadle kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy spojuje labyrint, optické klamy, kouzelnickou atmosféru i hravou dávku fantazie.
Nejde jen o klasické zrcadlové bludiště, jaké možná znáte z jiných výletů. Tady vstoupíte do kouzelnického labyrintu s téměř 70 velkoplošnými zrcadly, slepými uličkami, nekonečnými chodbami a zákoutími, která vás budou mást na každém kroku. Výhodou je, že si labyrint během návštěvy můžete projít opakovaně a bez časového omezení.
Síň smíchu, antigravitační místnost i levitující stolek
Velkou dávku legrace přidává síň smíchu s prohnutými zrcadly. Během chvíle se proměníte v komickou postavičku s dlouhýma rukama, malýma nohama nebo nečekaně zdeformovanou siluetou. Právě tady vznikají fotky, které pobaví ještě dlouho po návratu domů.
Fotit a natáčet se tu na rozdíl od mnoha jiných atrakcí nejen může, ale přímo vyplatí. V antigravitační místnosti si pořídíte snímek, na kterém sedíte na stropě, u levitujícího stolku zase vytvoříte dojem, že předmět pluje nad vaší hlavou. Další optické klamy a interaktivní iluze návštěvníky vtáhnou do světa, kde oči často tvrdí něco úplně jiného než rozum.
Děti se tu mohou naučit i kouzlit
Kouzelnická linka provází celý zážitek. V labyrintu poodhalíte některá tajemství ze světa magie a děti si vyzkouší, že kouzlení nemusí patřit jen profesionálním iluzionistům. Právě kombinace zrcadel, triků a hravých úkolů dělá z návštěvy atraktivní program pro rodiny s dětmi, školní výlety i partu přátel.
Divadlo kouzel Pavla Kožíška stojí v Líbeznicích u Prahy a na svém webu láká také na kouzelnická představení pro děti i celou rodinu. Návštěvu zrcadlového labyrintu tak snadno spojíte s programem v divadle. Pro menší děti je příjemné i to, že hlediště divadla má výrazné zkosení, takže na kouzla dobře vidí i z nižších řad.
Tip navíc: iluze pokračují i v centru Prahy
Kdo si chce svět optických triků užít ještě víc, může výlet rozšířit také o Muzeum fantastických iluzí v Praze. To se zaměřuje na velkoformátové trikové obrazy, interaktivní optické klamy a fotopointy, ve kterých se návštěvníci sami stávají součástí scény. Hodí se proto pro rodiny, které hledají další zábavný program v Praze a chtějí si odnést netradiční fotografie.
Proč vyrazit právě sem
- čeká vás velké zrcadlové bludiště s téměř 70 zrcadly,
- děti i dospělí se zabaví v síni smíchu,
- pořídíte originální fotky v antigravitační místnosti,
- vyzkoušíte optické klamy, iluze i levitující stolek,
- návštěvu můžete spojit s kouzelnickým představením.
Zrcadlové bludiště v Líbeznicích je výlet pro každého, kdo má rád zábavu, překvapení a trochu magie. Děti si užijí pohyb, hledání správné cesty i kouzelnické prvky, dospělí zase ocení hravou atmosféru a možnost odnést si domů vtipné fotky z míst, kde realita na chvíli přestává platit.
Zdroj: tisková zpráva pořadatele, Divadlo kouzel Pavla Kožíška, Muzeum fantastických iluzí