REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Rodinný výlet na Lipno a Stezku korunami stromů Lipno

Kam s dětmi - výlet
Stezka v korunách stromů

Jaro a teplé dny přišly letos opravdu dříve.
„I na Lipně je již vše připravené pro nadcházející letní sezónu. Stezku korunami stromů by neměly vynechat zejména rodiny s dětmi, které si procházku opravdu užívají. Kromě zábavných prvků, na kterých mohou děti překonávat strach z výšek, se z nových vzdělávacích tabulí dozví i o hospodářských procesech v lese,“ láká k návštěvě Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. Zatímco si dospělí užívají nezapomenutelný výhled, děti zpravidla testují nejdelší suchý tobogán v ČR. Stezka korunami stromů Lipno je otevřena po celý rok a je v celé své délce bezbariérová. Na chodník vedoucí mezi korunami vzrostlých stromů může tak skutečně každý. Od handicapovaných až po rodiny s ještě malými dětmi v kočárku.
Slavnosti dřeva proběhnou u Stezky korunami stromů 24. května 2014 
Předposlední květnovou sobotu se v okolí Stezky korunami stromů Lipno uskuteční Slavnosti dřeva. „Již tradičně budou přítomni sochaři, kteří přímo před zraky návštěvníků budou sochat svá díla do připravených dřevěných kmenů. Děti se mohou připravit na odpoledne plné zábavy a jejich tatínkové zase na kvalifikační závod mistrovství ČR v Timber sportu,“ popisuje květnovou sobotu Pekárek.
Unikátní projekt, Stezka korunami stromů Lipno, připravil pro letošní sezónu celou řadu novinek. Díky celkové bezbariérovosti si procházku v korunách stromů, ale také 40metrovou vyhlídkovou věž, může vychutnat doslova každý. Za jejím úspěchem stojí i jedinečná kombinace okolní přírody a použité architektury. Stezka měří 675 m a návštěvníkům kromě nádherných výhledů a možnosti poznat život v korunách stromů nabízí i nejdelší suchý tobogán v ČR.
Mezi novinky letošní sezóny patří označení stezky ukazateli, podle kterých návštěvníci zjistí, v jaké aktuální výšce nad zemí se nacházejí. Druhou novinkou je kvíz pro děti, které během procházky mohou plnit jednotlivé úkoly. Po zodpovězení všech otázek správně na ně čeká dárek.
Letní koncerty
Každou sobotu v červenci a srpnu lze navštívit Stezku korunami stromů kdykoliv od 9:30 až do 24 hodin. Prodloužená otevírací doba láká k romantické procházce. Stezka je totiž v nočních hodinách osvětlena speciálními světly, která průběžně mění barvu a tak umocňují jedinečnou atmosféru.  Aby byl zážitek ještě silnější, jsou na tyto prodloužené prohlídky připraveny koncerty. Aktuální program lze najít na webových stránkách stezkakorunamistromu.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA