REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Jeseníky nabízejí zimu jako z pohádky

Jeseníky
Jeseníky - zima jako z pohádky

Pravou zábavu na sněhu i zimní romantiku nabízí v tomto ročním období Jeseníky.
Díky dostatečné sněhové pokrývce denně pouští lyžařská střediska vleky a návštěvníci se tak mohou dosyta vyřádit na sjezdovkách všech typů náročnosti. Běžkaři zase mají k dispozici na 350 kilometrů udržovaných běžeckých tras, vedoucích nejkrásnějšími partiemi Jeseníků.
K nejvyhledávanějším areálům se řadí Skipark Filipovice, a to díky různorodému terénu, sedačkové lanovce s rozjezdovým nástupním pásem, dvěma lanovým vlekům i třem sjezdovkám střední obtížnosti. Areál láká rodiny i sportovní lyžaře a snowboardisty. Do tisícové nadmořské výšky láká milovníky zimy a sportu Snowpark Paprsek. Kromě lyžařských vleků, snowboardové školy a školky s dětským vlekem, nabízí snowtubing. Sjezdovky zde mají různou úroveň obtížnosti, takže si zde užijí nejmenší i začátečníci. Pro zdatné lyžaře představuje výzvu tamní 1100 metrů dlouhá sjezdovka s příznačným názvem Kaskáda.
Od loňského roku vítá lyžaře největší ski areál na Moravě Kouty. Nachází se zde první šestisedačková lanovka v České republice. Areál se pyšní i neobvyklou šířkou sjezdovek, a to 50 metů. Svojí dispozicí i terénem je areál Kouty vhodný pro náročné lyžaře. Především rodiny s dětmi si přijdou na své ve Ski areálu Kareš, který se nachází rovněž v Koutech nad Desnou. O kus dál „za kopcem“ v okolí Starého Města, které se v zimních měsících stává lyžařským centrem, láká na své sjezdovky Ski areál  Králičák s vrcholem Králického Sněžníku na dohled.
Pravou romantiku slunečných zimních dní a volnost pohybu nabízí běžecké lyžování. Údržbu bílé stopy v Jeseníkách koordinuje Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. Letos se běžkaři mohou vydat do devíti oblastí. Sdružení rovněž denně aktualizuje informace o údržbě, aby návštěvník předem věděl, kam se může vydat nebo, kde je či není dostatek sněhové pokrývky.
Rodinné výlety na Střední Moravě
Střední Morava se může pochlubit nepřeberným množstvím způsobů, jak lze strávit svůj volný čas.  Pro rodiny s dětmi je přichystáno mnoho atraktivních lákadel. Pro aktivně založené turisty region nabízí jednu z nejhustších sítí kvalitních cyklostezek a tematických cyklotras.  Vhodné úseky pro děti má na příklad  cyklostezka Bečva z Přerova do Lipníku nad Bečvou, nebo tematické cyklotrasy na Litovelsku a Uničovsku. Při pěší procházce se děti mohou zabavit hádankami, místními legendami nebo přírodními unikáty dané lokality, se kterými návštěvníky seznamují informační cedule na četných naučných stezkách. V zimním období jsou pro nenáročné lyžaře připraveny sjezdové tratě v Hlubočkách a Kladkách, stejně tak jako upravené běžecké trasy. V případě (nejen) nepříznivého počasí své brány otevírají pohádkové hrady a zámky  nebo netradiční muzea. Veteran Arena láká největší soukromou sbírkou veteránů, Expozice času ve Šternberku interaktivní výstavou. Nudit se děti určitě nebudou v aquaparcích, v lanových centrech nebo v oblíbeném ZOO na Sv. Kopečku. Další zajímavé tipy na rodinné výlety na Střední Moravě naleznete v sekci programy na www.central-moravia.cz.
 
REKLAMA

Komerční sdělení.
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA