Rodinné toulání po mikroregionu Toulava

Víte, kde se nachází mikroregion Toulava? Prozradíme vám, že byste jej našli na rozhraní Táborska, Sedlčanska a Milevska. Kromě zajímavých historických památek nabízí k objevování i přírodní pozoruhodnosti.

Turistická oblast Toulava je vůbec první certifikovanou turistickou destinací v ČR. Podívejme se společně na to, co při dovolené v okolí Tábora můžete s rodinou prožít!

Přímo v Táboře není o památky a turistické atrakce nouze. Navštívit můžete historické podzemí s expozicí o husitství, vystoupat se nechá i na věž kostela a především děti si přijdou na své v Muzeum čokolády a marcipánu. Za návštěvu stojí i táborská ZOO či poutní místo Klokoty.

Nedaleké Milevsko je známé díky premonstrátskému klášteru a každoročnímu průvodu maškar. Maškary mají ve městě dokonce své muzeum, které si při ubytování v okolí Milevska rozhodně nenechte ujít!

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Bechyni, nevynechejte místní zámek či technickou zajímavost – řetězový most u Stádlce.

Z přírodních památek patří k největším lákadlům Toulavy Chýnovská jeskyně s nádherně zbarvenými stěnami a obřími krápníky či pěší stezka v údolí řeky Lužnice.

Více o ubytování v oblasti Toulava zjistíte na webové stránce Hotel.cz.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama