REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Rodinná dovolená v severních Čechách? Nezapomeňte na zábavní park kousek za hranicemi!

Severní Čechy toho pro rodinnou dovolenou nabízejí opravdu hodně. Krušné, Lužické a Jizerské hory, na výhledy i floru bohaté České středohoří a ráje skal a skalních měst – Labské pískovce, Český ráj a České Švýcarsko. I sebenadšenějšího malého turistu, přírodovědce či geologa to ale po pár dnech začne táhnout za zábavou.

V takové situaci je třeba mít připravený plán, kam na výlet. Nedaleko Drážďan, jen kousek za česko-německou hranicí najdete Oskarshausen – zábavní park pro děti i celou rodinu.

Báječné atrakce

Milují vaše děti pouťové atrakce? Tady si jich užijí doslova do sytosti. Na patnácti tisících metrech čtverečních jich tu najdete více než padesát. Je jasné, že v parku Oskarshausen se caparti za hodinu nudit nebudou. Minimem je vyrazit sem na dopoledne. Průměrně tu návštěvníci stráví pět až šest hodin a výjimkou nejsou ani rodiny, které si sem naplánují celodenní výlet.

REKLAMA

Některé atrakce najdete venku, jiné uvnitř, a tak návštěvu nezhatí ani nevlídné počasí. Děti tu milují zejména třicetimetrovou vlnovou skluzavku, velký řetízkový kolotoč, závodní dráhu s motokárami nebo housenkovou dráhu. Oskarův skok volným pádem do čtyř nebo šesti metrů ocení ti odvážnější, cákací oázu se šlapadly v létě snad všichni. Úplnou novinkou je pak Limonádová továrna s opravdovou laboratoří, bistrem a dvojicí originálních atrakcí – šestnáctimetrovou padací věží a Kamitočem.

A to jsme ještě nebyli uvnitř. Zábavní park v Německu dětem dává možnost navštívit Mlsnou továrnu ve stylu Karlíka a továrny na čokoládu nebo Svět iluzí. Činorodé děti spoustu času stráví v dílničkách, kde si odpočinou například před řáděním na velké bonbónové skluzavce, v bazénu s balónky nebo na trampolínách. Zdá se vám toho už dost? Tak věřte, že jsme zdaleka nezmínili všechny atrakce, restaurace či obchody, které Oskarshausen park nabízí.

REKLAMA

Nezapomenutelné narozeniny nebo teambuilding

Tady se ale nezabaví jen vaše ratolesti. Zábava pro děti se tu snoubí s tou pro dospěláky. Jinak by tu vedle možnosti oslavit narozeniny nenabízeli i možnost objednat si firemní akce – večírky, workshopy nebo teambuilding. A toho, že je Oskarshausen za hranicemi, se bát nemusíte. Vždyť po dálnici je to sem z Prahy, Středočeského nebo Ústeckého kraje opravdu jen chvíle cesty.

Kudy do parku Oskarshausen?

A kam že ta cesta vede? Městečko Freital, kde se Oskarshausen park nachází, leží jen pár kilometrů jihozápadně od Drážďan. Sem se samozřejmě můžete dostat vlakem nebo třeba i po Labi lodí, ovšem nejpohodlněji to vychází autem. Z dálnice A17, která navazuje na naši D8, zvolíte sjezd 2 – Dresden – Gorbitz a po několika minutách jste na místě. Z Prahy nebo z Liberce to sem trvá necelé dvě hodiny, z Ústí nad Labem či Litoměřic asi hodinu. 

Otevírací dobu a více informací najdete na www.oskarshausen.cz.

Foto: ©Oskarshausen

REKLAMA

POZOR! S portálem Vyletnik.cz můžete v termínu 1. 8. – 15. 8. 2022 vyhrát rodinné vstupenky do Oskarshausen parku nedaleko Drážďan! Soutěž ZDE.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA