REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Rodinná dovolená v Německu: ráj pro malé i velké dobrodruhy

Lámete si hlavu s tím, kam příště vyrazíte se svými ratolestmi na víkendový výlet, nebo příští dovolenou?  Pak pro vás máme několik zajímavých tipů, nechte se inspirovat a vydejte se společně se svou rodinou objevovat turistickou zemi Německo.
Co všechno na vás čeká? Starověké hrady a zámky, muzea, zábavní parky, krásná příroda, písečné pláže, vodní světy a nepřeberná nabídka volnočasových aktivit – od pěší turistiky, přes cyklistiku až po jízdu na koni.


Dovolená na farmě ©Baden-Württemberg

Malý kousek historie
Pohádkové zámky a rytířské hrady naleznete po celém Německu. Romantický zámek Neuschwanstein na Vás čeká v jižním Bavorsku, zříceniny hradů pak podél Rýnu…pro milovníky pohádek je tím pravým ořechovým tzv. Pohádková stezka (Märchenstrasse), kde narazíte na spoustu pohádkových bytosti. Co děti v Německu také baví, jsou muzea, ty jim zábavnou a informativní formou ukazují mnoho zajímavostí z všemožných oblastí lidského života. Nejedno z nich se přímo specializuje na malé objevitele.

Hrad Burghausen, ©DZT (Ernst Wrba)
Zábavní světy
Trocha toho adrenalinu nikomu neuškodí, proto se mnoho rodin vydává pobavit se do německých tematických a zábavních parků. Kdo se nebojí, může navštívit horské dráhy a pohádkové světy např. v Europa Parku, nebo parku Phantasialand. Méně odvážným, ale o to kreativnějším malým návštěvníkům pak doporučujeme návštěvu některého z rozsáhlých světů dětských her – Playmobil-FunPark, Legoland®, nebo Ravensburger Spielland.  Nová sezóna začíná opět na jaře příštího roku.

Zábavní park ©Ravensburger Spielland
Společné chvilky pod širým nebem
Mezi nejoblíbenější rodinné aktivity vůbec patří v Německu: cyklistika, pěší turistika a vodní radovánky. Těmto aktivitám se můžete věnovat po celém Německu. Cyklistické trasy najdete opravdu všude, nejoblíbenější jsou díky svému mírnému stoupání trasy okolo Meklenburských jezer, nebo např. cyklostezka Ruhrtal Radweg. Pěší turistika vás pak zavede do krásné přírodní krajiny v národních a přírodních parcích. Vodním aktivitám a to nejen sportovním se můžete věnovat na německých ostrovech, na písečných plážích Severního a Baltského moře, nebo na německých jezerech a řekách. Aktivní odpočinek na vás čeká všude kolem, stačí si vybrat a užít si společný čas. Pokud by náhodou počasí nepřálo, můžete se i s dětmi vypravit do některého bazénu nebo vodního parku s atrakcemi.

Piknik přímo na pláži © Usedom Tourismus GmbH
Tip pro Vás: Blíží se zima a vy jste se rozhodli, že své dítko letos poprvé postavíte na lyže? Skvěle – v Bavorsku naleznete ty nejlepší podmínky. Vaše děti se naučí nejen lyžovat, ale dozví se i spoustu zajímavostí od zkušených instruktorů. Ve volném čase pak můžete společně vyzkoušet procházku na sněžnicích, bobové a sáňkařské dráhy, nebo stavění vlastního iglú. Navíc se můžete ubytovat přímo v hotelech, které se specializují na potřeby malých cestovatelů.
Více informací o Německu:
Internet: www.germany.travel
Facebook: www.facebook.com/NemeckoTuristickaZeme

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA