Rodina v kyberprostoru je tématem prvního diskusního setkání v Creative World pro širokou veřejnost i školy a odborníky

Rodina na prvním místě

Rodina na prvním místě


V novém unikátní parku pro rodiny s dětmi Creative World, který byl otevřen v prosinci loňského roku, proběhne první diskusní setkání za přítomnosti odborníků, škol a pozvaných hostů na téma „Rodina v kyberprostoru“.
Akce je volně přístupná pro všechny, kdo si chtějí vyslechnout příspěvky od odborníků nebo se i zapojit do diskuse o tom, jak se bude ubírat zejména rozvoj dětí v dnešní technické době a zda budou ještě v budoucnosti existovat klasické domácí knihovny s papírovými knihami. Dalšími tématy budou bezpečnost na internetu nebo technické novinky – pomocník, nebo závislost?  
Tematického setkání, které proběhne 10. 3. od 10.00 hodin v Creative World na Zličíně, se účastní zajímaví hosté z předních českých firem či spolků. Pozvání coby vystupující přijali:
1.    Miloš Čermák, novinář, vydavatelství Economia
2.    Doc. Václav Chvalovský, UNYP
3.    Mgr. Hana Stýblová, prezidentka AŘZŠ ČR, pedagožka I. stupněv Plzni
4.    Mgr. Pavlína Ben Saidová, pedagožka, Velké Přílepy
5.    JUDr. Mgr. Petr Zemánek, profesor, Keplerovo gymnázium
6.    Google,  Filip Hráček, Developer Relations Manager
7.    Centrum nadání, o.p.s, Václav Fořtík, předseda Správní rady
8.    SCIO, Michaela Dostálová, tisková mluvčí
9.    MENSA, Tomáš Blumenstein, předseda MENSA ČR
10.    Zástupci skupiny E.ON Tomáš Holan a pan Vácha
11.    Honza Vodička, Česká pedagogická komora
V roli hostů se objeví také zástupci firmy Mediatel nebo Geneea, která se zabývá textovou analytikou. Mezi hlavní témata diskuse bude patřit trávení volného času dětí, technické hračky, na kterých se nejen děti stávají závislými, četba a porozumění psanému textu a celkový pohled na život rodin v této moderní technické době.
Creative World moderním místem pro aktivní zábavu
„Creative World, prostor tvorby a poznání, je místem nejen pro aktivní rodinnou zábavu, ale i místem, kde chceme pořádat speciální akce nad rámec běžného bohatého programu. Budou to akce pro různé cílové skupiny, nejen maminky s dětmi. Už jsme zde měli setkání s Dominikem Haškem, deskohraní s Honzou Vodičkou, nyní chceme oslovit základní i střední školy, pedagogy a zajímavé firemní hosty či spolky, které mají co říci k tématu rodiny v kyberprostoru,“ říká Milena Krčálová, programová ředitelka a spoluzakladatelka Creative World. „Jsme moc rádi, že naše pozvání přijal Miloš Čermák, kterého pokládáme za guru sociálních sítí a člověka, který má k tématu skutečně co říci slovníkem, který bude bavit studenty i dospělé,“ doplňuje Helena Neumannová, druhá se zakladatelek Creative World.
Celý areál je v daný den vedle diskuse standardně přístupný rodinám s dětmi stejně jako pro obědy či další návštěvy za nákupy farmářských dobrot.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama