REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Řemeslný jarmark 2014 v mělnickém muzeu nabídne velikonoční dekorace i výstavu kraslic

Jarmark 2014
Regionální muzeum v Mělníku připravuje na sobotu 12. dubna další ročník Velikonočního řemeslnického jarmarku, který si získal oblibu nejen u místních, ale i u návštěvníků z širšího okolí.
Více než čtyři desítky řemeslníků přijedou s rozmanitou nabídkou velikonočního a jarního zboží. Originální výrobky představí hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníčkářky či výrobci textilních produktů a hraček.
Scházet nebudou bylinkářský sortiment, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky. Po roce navštíví muzeum se svým uměním mistryně lidové umělecké tvorby Olga Pětníková s ukázkou zdobení kraslic voskovým reliéfem. Těšit se můžete i na Jiřinu Šustrovou, která předvede výrobu staročeského tlačeného perníku a na originální motivy na perníčkách Emilie Jablonské. Zkrátka nepřijdou opět labužníci, ať už při ochutnávání holandských sýrů, maďarských lahůdek, řeckých olivových specialit, či při návštěvě muzejní kavárny. U řady jarmarečníků budou znovu realizovány osvědčené interaktivní dílničky, kde si zájemci pod vedením zkušených lektorů vlastnoručně vyrobí dáreček nebo jarní dekoraci. Na trhu dostanou výrazný prostor jarní vazby a dekorace několika autorek. Součástí jarmarku se stane výstava soutěžních kraslic zdobených nejrůznějšími tradičními a netradičními technikami, které vytvořili tvůrci převážně z mělnického regionu. Návštěvníci jarmarku svými hlasy pomohou zvolit vítězné práce.
Organizátoři chystají taktéž sérii prohlídek dlouhodobé výstavy železničních hraček a expozice historických kočárků. Přijďte se jarně naladit do mělnického muzea, těšíme se na Vás od 9.00 do 17.00 hodin.

REKLAMA

Otevírací doba stálých expozic v průběhu řemeslného jarmarku:

Expozice Historické kočárky: 10 h.; 14 h.; vstupné: dospělí 25,- Kč, děti 6-15 let 15,- Kč
Dlouhodobá výstava Z historie malé železnice: 11 h.; 15 h.; vstupné: dospělí 15,- Kč, děti 6-15 let 8,- Kč

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA