REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Regionální muzeum Mikulov

10. 10. 2018

Regionál muzeum v Mikulově
Regionál muzeum v Mikulově

Muzeum není jenom zámek, muzeum je zážitek. 
Uprostřed krásné přírody, pod pálavskými vrchy se nachází Regionální muzeum v Mikulově. Muzeum spravuje zámek a Horní synagogu v Mikulově, Archeopark Pavlov, památník bratří Mrštíků v Divákách a muzeum v Dolních Věstonicích. Každá část je jiná, ale všechny jsou propojeny společnou historií, společnou krajinou a neotřelým přístupem.
Zámek v Mikulově má stále se rozšiřující nabídku expozic i sezónních výstav. Horní synagoga pořádá přednášky a koncerty spojené s velmi kdysi velmi silnou mikulovskou židovskou komunitou. Památník bratří Mrštíků se v roce 2019 znovuotevírá návštěvníkům s moderní a přitažlivou expozicí. Muzeum v Dolních Věstonicích prezentuje životní prostředí Pálavska a archeopark v Pavlově je mnohokrát oceňovanou muzejní stavbou, kde se mohou návštěvníci doslova vžít do pocitů archeologů, kteří zdejší naleziště objevili.
Všechny památky Regionálního muzea v Mikulově také pořádají nejrůznější doprovodné akce, jako je Muzejní noc, Víkend otevřených zahrad, Mezinárodní den archeologie, přednášky, workshopy, edukační programy, koncerty a mnoho jiných.
REKLAMA

Regionální muzeum Mikulov

adresa: Zámek 1/4, Mikulov, 692 01
email: [email protected]
telefon: 519 309 014, 777 061 230 (pokladna, informace)
www.rmm.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA