Raškohrátky už podruhé potěší děti i dospělé

rasko

Raškohrádky 2014


V sobotu 1. února 2014 bude od 13 hodin Areál skokanských můstků Jiřího Rašky opět patřit dětem i dospělým, kteří si chtějí hrát.
Městské kulturní středisko ve spolupráci se Skokanským oddílem ve Frenštátě připravilo druhý ročník akce Raškohrátky.  
Program Raškohrátek 2014 bude složen z několika bloků. Od 13 hodin budou děti soutěžit v zábavném šestiboji Lvíčka Fittyho, maskota Horeček, který bude osobně na soutěže dohlížet. Pod vedením instruktorů z Centra volného času Astra si tak na své přijdou opravdu všichni. Od začátku akce se také rozběhne registrace dětí do velkého závodu, ve kterém od půl třetí odpoledne změří své síly všichni přihlášení závodníci. Závodit se bude ve skoku na lyžích a ve slalomu. Sportovní klání na dětské sjezdovce mezi velkým a středním můstkem zahájí významné sportovní osobnosti. Ty také budou dekorovat vítěze. Dramaturgyně kulturního střediska Lenka Borovičková Krestová upozornila na jedno velké lákadlo programu.
„Půjde o unikátní závod, který jsme nazvali „Velevýdrap do skokanského můstku“. Loni jsme si to vyzkoušeli s dospělými a letos určitě chceme umožnit závodit i dětem. Technickou podporu při organizaci této adrenalinové záležitosti nám stejně jako loni poskytne Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Frenštátu.“ Raškohrátky 2014 mají také bohatý doprovodný program. Malí i velcí si tak budou moci vyzkoušet, jaké to je vykoupat se pod širým nebem ve vyhřívané výřivce, projet se spolu se psím spřežením, shlédnout exhibice paralympioničky Lenky Kuncové na MONO SKI a snowboardovou show. Celý program zakončí od 18 hodin diskotéka na sněhu. Pokud teploty klesnou pod bod mrazu, jsou pořadatelé připraveni  při nedostatku přírodního sněhu areál zasněžit uměle.
Foto: Jan Novotný, Zuzana Kalinová

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama