Radek Pilař dětem – interaktivní výstava pro děti

Kam s dětmi v Praze

Radek Pilař dětem


V pražské Galerii umění pro děti GUD bude od 26. dubna 2013 zahájena interaktivní výstava, která je poctou velkému umělci, který nás před 20 lety opustil.
Radek Pilař kromě vlastní umělecké tvorby věnoval značnou část svého nadání, umu a času dětem a jejich světu pohádek, představ a fantazie. Je snad v České republice někdo, kdo by neznal znělku Večerníčka nebo obyvatele lesa Řáholce Rumcajse, Manku a Cipíska? Na výstavě bude možné si prohlédnout a doslova „oživit“ i jiné krásné postavy a příběhy Radka Pilaře.
„Naším cílem je představit tvorbu Radka Pilaře hravou formou. Interaktivní podstata celé instalace se pokouší návštěvníky aktivně zapojit a nabízí jim možnost se kreativně realizovat přímo v prostorách galerie. Instalace v sobě spojuje jak moderní technologie (kinect, dotykové tablety, HD televizory), tak i mnohem jednodušší prvky, jako je magnetická stěna, otočné ilustrace a jednoduché animace pomocí praxinoskopu nebo skládání vlastních obrazů ze sklíček před zpětný projektor, atd. Práce pana Pilaře jsou vystaveny tak, aby děti nejen pobavily, ale zároveň inspirovaly,“ říká Václav Mlynář, autor výstavy.
Radek Pilař by měl v úterý 23. 4. narozeniny, výstava je pořádána na jeho počest a připomenutí jeho tvorby dětem.
Galerie umění pro děti GUD
Nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama