REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Radegastovy okruhy – 7 nových cyklotras v Beskydech

Radegast

V turistické oblasti Beskydy – Valašsko v červenci 2018 otevřeli sedm značených cyklotras různých náročností s názvem Radegastovy okruhy. 210 kilometrů cyklotras propojuje nejatraktivnější místa Beskyd, které jsou teritoriem pohanského boha Radegasta – proto jsou cyklotrasy pojmenovány po něm. Radegastovy okruhy provedou cyklisty od Horeček přes Pustevny, dále obcemi mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy na Frýdeckomístecku.

REKLAMA

Mapy nových cyklotras v rámci Radegastových okruhů jsou cyklistům k dispozici zdarma v informačních centrech v Beskydech. Pokud rádi poznáváte krásy přírody ze sedla horského kola, nesmí Vám uniknout jedna z nejatraktivnějších cyklotras Radegastových okruhů střední obtížnosti vedoucí z Pusteven v nadmořské výšce 1 010 m n. m., kam se dostanete autem, cyklobusem či sedačkovou lanovkou s možností zavěšení kola. Trasa pak vede po turistických značkách k chatě Mír, směrem na Černou horu, Velkou Polanu, dále na Radhošť a pak kolem sochy Radegasta zpátky na Pustevny.
Radegastovy okruhy samozřejmě nejsou jedinou atrakcí pro cyklisty v oblasti Beskyd a Valašska. Zajímavou specialitou oblasti Beskyd jsou průvodci – cyklisté, kteří pro zájemce připraví výlet na míru a následně je na vybrané trase doprovodí. Průvodci profesionálně vyberou trasu také s přihlédnutím na náročnost, podle zdatnosti výletníků, případně zvolí speciální trasu se zajímavými zážitky pro děti.Pokud si chcete cyklotrasu vybrat sami – spoustu informací o turistických atrakcích v oblasti Beskyd a cyklotrasách pro horská kola najdete na portálu mtbbeskydy.cz a beskydyportal.cz – můžete si vybrat zhruba ze 40 značených cyklotras o celkové délce cca 1 100 km.
V oblasti Beskyd najdete i množství zajímavých cyklistických singletrailů pro začátečníky i zkušenější cyklisty, například v oblasti Bílé, u Frenštátu pod Radhoštěm nebo na Horečkách. Nejnižší bod cyklostezek se nachází u aquaparku Olešná ve výšce 225 m n. m., naopak nejvyšší bod beskydských cyklostezek je v nadmořské výšce 1 315 m n. m. pod Lysou horou.
V Beskydech počítají i s cyklisty na elektrokolech. V současné době je pro ně připraveno čtrnáct dobíjecích stanic, umístěných u restaurací nebo ubytovacích zařízení, tedy s možností
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA