Putování Po stopách OKD finišuje, vyhrát můžete 20 tisíc!


Vydejte se za svědky Ostravska a Karvinska!
Ještě dva měsíce zbývají do konce putovní hry, kterou připravili těžaři ze severomoravské společnosti OKD. Rodina, která ze svého putování připraví nejlepší prezentaci v putovním deníku na www.postopachokd.cz, získá 20 tisíc korun. Nárok na stejnou odměnu má také nejlepší tým, třeba školní třída nebo klub turistický oddíl.
O co v projektu Po stopách OKD jde? Úkolem soutěžících je navštívit alespoň tři z deseti vyhlášených putovních cílů, což jsou místa, která souvisejí s hornictvím, rekultivací krajiny nebo se zajímavými projekty podporovanými Nadací OKD. O všech svých výletech si na webu soutěžící vedou putovní deník – do něj zapisují zážitky, vkládají fotky, videa či obrázky. A právě atraktivita putovních deníků bude pro celkové pořadí nejdůležitější.
Do soutěže se mohou zapojit jednotlivci a rodiny, ale i školní třídy nebo jiné kolektivy. Zatímco nejlepší tým získá sponzorský dar 20.000 korun, vítěz v kategorii jednotlivců a rodin dostane právo stát se sponzorem a předat vysoutěženou částku jakékoliv neziskové organizaci, tedy například škole, občanskému sdružení nebo nadaci.
Těžaři chtějí soutěží vzdát hold práci horníků, připomenout lidem historii hornictví i dnešní proměny severní Moravy, na kterých se podílí také Nadace OKD. „V regionu máme pozoruhodné technické památky, o kterých se toho příliš neví. A zároveň vznikají nová atraktivní místa. Chceme propojit historii i současnost a to vše skloubit s oblibou internetu, hlavně u mladých lidí. OKD má co nabídnout a ukázat lidem, že stopy uhlí nejsou jen černé,“ řekla ředitelka útvaru pro PR a komunikaci OKD a zároveň předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.
Seznam putovních cílů:
1. Hornické muzeum (Ostrava – Petřkovice)
2. Cvičná štola Dolu Paskov (Staříč)
3. Důl Michal  (Ostrava – Michálkovice)
4. Kostel sv. Petra z Alkantary (Karviná – Doly)
5. Kostel Narození Panny Marie (Orlová)
6. Labyrint  (Bělá)
7. Pavilon drápkatých opiček v ZOO (Ostrava)
8. Naučná stezka Člověče, zastav se (Fulnek)
9. Naučná stezka kolem haldy Ema (Ostrava)
10. Parčík (Klimkovice)
Více na www.postopachokd.cz
Komerční sdělení

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama