REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

První volnočasový EKOPark Liberec – uvařte si blátivé těstoviny La Poleno

20. 8. 2022

Dětmi nejvíce oblíbeným místem v EKOParku je bezesporu blátivá kuchyně. Už jste někdy jedli šišky s pískem, těstoviny la poleno nebo slámové špagety a vše to zapili nízkotučnou vodou? V naší blátivé kuchyni se dětské kreativitě a chutím meze nekladou, je zde povoleno trhat, drolit, strouhat, nalévat, vylévat, míchat, přesypávat, krájet, válet, mačkat a ušpinit se!

V blátivé kuchyni v EKOParku se vaří z přírodnin, které najdete všude kolem vás. Využít můžete veškeré dostupné kuchyňské spotřebiče, které najdete v běžné domácnosti. Místo zapomenuté svačiny si můžete udělat kamínkové toasty, případně pampeliškový guláš pro celou rodinu. Hrnce, pánve, sporák, mikrovlnná trouba. To vše v naší blátivé kuchyni najdete a můžete využít k hravému vaření.

Kontakt s blátem má blahodárný vliv nejen na děti. Rozvíjí jemnou motoriku a přirozeně posiluje imunitu. Nezapomínejte, že „hlína není špína“!

REKLAMA

dav
dav

EKOPark jako přírodní učebna

Prostory EKOParku nabízí mnoho interaktivních originálních přírodních prvků, které umožňují široké spektrum aktivit pro rodiny i školní kolektivy. Láká vás myšlenka výměny prostor školních lavic za výuku na terasách v korunách stromů? Prostory EKOParku jsou vhodné pro výuku přírodovědy, biologie, zeměpisu a mnoho dalších předmětů (hmyzí hotely, čapí hnízdo, pozorovatelny v korunách stromů). Najdete zde krásné inspirativní prostředí pro výtvarnou výchovu nebo pracovní činnosti, ekodílničky, blátivá kuchyně, podium vhodné pro dramatickou činnost či hudební výchovu. Podzim, kdy EKOPark hraje všemi barvami, je jako stvořený pro kreativní lekce kreslení.

Přírodní učebna v EKOParku nabízí pedagogům alternativu za klasické vyučování v lavicích. Zastáváme postoj, že výuka o přírodě by měla probíhat zážitkovou formou a přímo v přírodě, což může napomoci nejmladším generacím uvědomit si sounáležitost s životním prostředím a správně uchopit vzájemné negativní i pozitivní interakce a uzpůsobit tomu svá budoucí jednání. V průběhu školního roku je možné EKOPark navštěvovat v rámci organizovaných tematických programů nebo inspirativní prostor využít k vlastní výuce.

REKLAMA

Vstupní bránu do EKOParku naleznete na cyklostezce u Nisy.

Více informací akcích Prvního volnočasového EKOParku Liberec najdete na webových stránkách www.ekoparkliberec.cz a na facebookovém profilu  www.facebook.com/ekoparkliberec.

EKOPark je otevřen za příznivého počasí květen a září od 10 do 18 hodin, červenec–srpen od 9 do 19 hodin.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA