REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Projděte si s dětmi nejznámější památky České republiky za jediný víkend. V Mariánských Lázních je to možné!

Červená Lhota v parku Boheminium

Mariánské Lázně jsou bezesporu krásné město a dost možná, je to jedno z nejkrásnějších měst Evropy, ale všichni víme, že výlety s dětmi potřebují víc než jen to. Děti potřebují atrakce, potřebují se na něco těšit, něco vidět, někam vylézt, zkrátka být neustále v pohybu a hlavně se nenudit. A proč tedy jet s dětmi do Mariánských Lázní?
 

Z Karlštejna do Červené Lhoty za několik minut

Mariánské Lázně již dávno nejsou městem, kde by se pomalou chůzí procházeli dámy v krinolínách a pánové v cylindrech. Kdepak. Lázeňské město je ideálním místem k odpočinku s mnoha atraktivními místy na výlety. S dětmi byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Parku Boheminium. Jde o unikátní park, který představuje přes 60 miniatur významných staveb a technických památek České republiky. I ty nejmenší děti tu mohou směle doběhnout z Karlštejna na Ještěd a zase zpátky a cestou se klidně stavit na některém z našich krásných zámků. Park je otevřen po celý rok od 10 do 18 hodin, bez ohledu na počasí, víkend či státní svátek. V červenci a srpnu je otevírací doba prodloužena až do 19 hodin. Za miniaturparkem se nachází Daňčí obora. Daňci jsou zvyklí na lidi a nechají se od Vás nakrmit a dokonce pohladit. Určitě si sem s dětmi zajděte. Do parku Boheminium je možné se dostat několika běžnými způsoby, jako třeba z centra pěšky, autem nebo autobusem, pro děti je jistě nejpřitažlivější jet kabinovou lanovkou.  Ta má konečnou stanici jen 100 m od vstupní brány parku. Je v provozu denně od 10:00 do 17:30 a jede každou čtvrthodinu.

Zpívající fontána láká na večerní projekci s barevným osvětlením

Neodmyslitelnou dominantou Mariánských Lázní je Zpívající fontána. Tu tvoří kruhový bazén o průměru osmnácti metrů s dvanáctidílnou kamennou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Fontána má deset základních střikových systémů s více než dvěma sty padesáti tryskami, střední střik dosahuje výšky šesti metrů. Hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, a vydrží-li vaše děti být vzhůru i trošku déle, tak se mohou těšit na večerní projekce s barevným osvětlením, které začínají ve 21.00 a 22.00 hodin. Slavnostní zahájení je vždy 30. dubna ve 21.00 hodin a ukončení provozu na přelomu října a listopadu.

REKLAMA

Celoroční koupání pro děti i dospělé

Být v Mariánských Lázních s dětmi  a nejít si zaplavat někam do bazénu, to by byla vyloženě škoda. V okolí města je možné navštívit některé z přírodních koupališť, nejblíže centru je krásné Lido, ale návštěva je samozřejmě podmíněna letní sezónou. Jste-li ve městě během roku, je dobré zvolit ubytování v Mariánských Lázních s bazénem a dopřát si pohodu a relax třeba hned po snídani, nebo naopak večer po výletech. Uvidíte, že nejen děti tento nápad ocení s radostným nadšením. Ideální volbou je Hotel Cristal Palace, kde všichni hosté mají možnost volně využívat bazén s protiproudem a masážním vodopádem, whirlpool, finskou saunu a infrasaunu po celou dobu pobytu. Máte-li mimo dětí sebou ještě zvířecího miláčka, pak doporučujeme Hotel San Remo, který také nabízí relaxačních wellness balíčky a další špičkové služby.

Další užitečné informace a tipy na výlety najdete na oficiálním turistickém portálu města Mariánské Lázně.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA