Programy pro rodiny s dětmi na Petřínské rozhledně – podzim 2014

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna


Petřínská rozhledna je nejen vyhledávanou turistickou atrakcí, ale také jedinečnou památkou, která nám stále připomíná báječné „století páry“.
Lektorské oddělení MMP připravilo pro děti na Petřínské rozhledně několik programů.
Začátek programu: v 15:00 před vstupem na Petřínskou rozhlednu.
Objednávejte se, prosím, prostřednictvím rezervačního systému, který naleznete u konkrétního programu na stránkách děkujeme.
Cena: 25,- Kč / dítě, 50Kč dospělý doprovod. Maximální počet účastníků 20 osob.
Během programu je povoleno fotografovat.
15. 10. 2014
HURÁ NA CESTY ČILI POČÁTKY TURISTIKY
Co se stalo, že v 19. století rašily na kopcích nejen houby, ale i rozhledny? Odkud se vzala Petřínská rozhledna a proč lidi stále bavila a baví? Děti se dozvědí, od kdy známe pojem „cestovatel“, připomeneme si krátce „rytířské jízdy“, „křižácké výpravy“ i cestovatelské kroniky a hlavně si vysvětlíme, od kdy se lidé začali vydávat na výlety. Nakonec děti pod vedením lektora vytvoří každý svůj obrázek – leporelo, na kterém se lidé 19. století zbaví nepohodlných vrstev oblečení a obléknou se prakticky.
12. 11. 2014
JMÉNEM JEHO VELIČENSTVA
Ačkoliv je to pro děti někdy těžko uvěřitelné, králové a císaři nepanovali jen „kdysi dávno“, ale panovali i v časech, kdy již ve vzduchu pluly první vzducholodě či po zemi jezdily parní stroje a v některých zemích vládnou dodnes. I Zemskou jubilejní výstavu r. 1891 navštívil panovník, císař František Josef I. V celých Čechách, které byly tehdy součástí velkého celku Rakouska-Uherska, zavládla slavnostní atmosféra. Protože návštěva císaře byla ohromnou událostí, každý návštěvník výstavy si tehdy mohl koupit na památku medailon s císařovým vyobrazením. Děti si pod vedením lektora podobný medailonek vyrobí a odnesou domů.
2. 12. 2014
CO NÁM JEŽÍŠEK NADĚLÍ.
Lego ani Merkur si děti v 19. století ještě pod stromeček přát nemohly. Ale co tedy mohly objevit pod stromečkem? A byly stromečky již tehdy běžné? Děti si pod vedením lektora vyrobí nápodobu hračky (ze sbírek MMP), kterou by jim Ježíšek v roce 1891 (rok výstavby Petřínské rozhledny) možná přinesl.
20. 1. 2015
DO BLUDIŠTĚ JAKO DO KINA.
Bludiště na Petříně není jenom bludiště, ale návštěvník v něm může spatřit i dioráma bitvy na Karlově mostě. Co to ale vlastně je „dioráma“ a čím je zajímavé? Chodili lidé v 19. století do kina?
Pod vedením lektora si děti vyrobí své malé dioráma a odnesou si ho domů.
17. 2. 2015
MY SI NA TO POSVÍTÍME!
Dozvíme se, jak naši předkové svítili a od kdy místo svíček začali používat žárovky. Když se na Zemské jubilejní výstavě rozsvítila slavobrána nebo Křižíkova fontána, lidé byli opravdu nadšení. Děti poznají pana Františka Křižíka, dozví se, co byla „koňka“ a co „elektrika“ a vyrobí si kopii pohyblivé pohlednice ze sbírek MMP , která jim bude připomínat „elektrické století“.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama