REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Přijeďte se přesvědčit, zda město Kolín leží v „pěkné rovině“. Výhled z rozhledny Vodárna vám na tuto otázku odpoví.

10. 6. 2019

Kolínská vodárenská věž patří k dominantám města, po rekonstrukci byl vodojem v roce 2015 otevřen jako rozhledna. Čtyřicet pět metrů vysoká věž  nabídne vyhlídku z nejvyššího patra, bezbariérový ochoz, je zde umístěno i malé informační centrum. Návštěvníkům se odhaluje dosud nepřístupný prostor, kde byla dříve uchovávána voda, který je využit pro audiovizuální expozici zaměřenou na téma vody. V nejvyšším podlaží je umístěno vyhlídkové panorama. 

Výlet na kolínskou rozhlednu Vodárna spojte například s projížďkou nejstarší polabskou řepařskou drážkou nebo procházkou po historickém centru města, zejména navštivte chrám sv. Bartoloměje a Jeruzalém na Labi – kolínský židovský klenot

Nejvýznamnější památky města prozkoumejte prostřednictvím hry v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín. O tuto hru jsou doplněny panely u sedmi památek Kolína. Po splnění úkolů je možné vyzvednout si drobnou odměnu v jednom z informačních center nebo právě na rozhledně Vodárna.

REKLAMA

V Kolíně můžete nejen obdivovat významné architektonické a technické památky, ale nezapomeňte navštívit například některý z řady letních koncertů v rámci Kolínského kulturního léta nebo Gasparádu (5. – 6. 9. 2019), divadelní festival pořádaný na počest J. G. Deburaua, zakladatele moderní pantomimy. 

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA