Přijeďte se podívat jak se žilo úředníkům na svojanském panství!

Datum konání: 12.3. a 13.3.2011
Místo konání: Hrad Svojanov,569 73  Svojanov 1
Po krátké zimní přestávce se v sobotu 5. března znovu otevřel své brány hrad Svojanov. Vzhledem k probíhající rekonstrukci interiérů se ale nebudou konat klasické prohlídky,  návštěvníci však budou mít ojedinělou možnost prohlédnout si v rámci mimořádných dnů otevřených dveří prostory hradní ubytovny. Hostinské pokoje v prvním patře vstupní budovy byly do současné podoby instalovány v posledních dvou letech. Jejich vybavení pochází z přelomu 19. a 20. století a připomíná dobu, kdy tyto prostory sloužily jako byty pro úředníky správy svojanovského panství. Dnes se pokoje využívají pro ubytovávání hostů. Svojanov totiž nabízí ojedinělou možnost ubytování přímo v prostorách hradu. O víkendu 12. – 13. března si tyto prostory mohou prohlédnout všichni návštěvníci. Mohou tak získat představu o tom, jak se žije na hradě v dnešní době, a také inspiraci jak netradičně strávit volný čas pobytem na hradě.
Pro veřejnost bude otevřen i venkovní areál hradu s gotickou zahradou, vyhlídkovými ochozy na hradbách a rozhlednou na vrcholu břitové hradní věže. Letošní sezónu v sobotu 5. března zahajuje také restaurace ve vstupní budově hradu.

V měsíci březnu bude hrad otevřen o víkendech od 10 do 17 hodin. Prohlídky interiérových expozic budou probíhat od měsíce dubna.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama