REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Přidejte se na pochod Krajinou barona Ringhoffera a poznejte krásy Ladova kraje

Kam s dětmi
Kam na výlet s rodinou

Pro přátele výletů jarní přírodou, her a také dobrého piva pořádá mikroregion Ladův kraj a Pivovar Velké Popovice v sobotu 27. dubna 2013 již 8. ročník turistického pochodu Krajinou barona Ringhoffera.
Pochod začíná v 9:30 u nádraží v Mirošovicích, dále se pokračuje do Velkých Popovic, kde se po prvních kilometrech můžete osvěžit velkopopovickým pivem, zajít na prohlídku pivovaru nebo se přímo ve 12 hodin zúčastnit křtu nového přírůstku do kozlí pivovarské rodiny. I v letošním roce bude opět otevřen areál hrobky rodiny Ringhofferů v nedaleké Kamenici, kde pochod končí. V cíli budou od 15 hodin promítány cestopisné filmy a v 17 hodin se uskuteční hudební koncert.
Celková délka trasy je 20,3 km. Na každém z deseti zastavení pochodu, který můžete absolvovat pěšky nebo na kole, budou probíhat zajímavé soutěže. Připojit nebo odpojit se od pochodu můžete kdekoliv na trase. Pokud například nebude ve vašich silách odpoutat ratolesti od kůzlátek, můžete strávit sobotní odpoledne v pivovaru. Pro všechny, kdo vyrazí na trasu v oblečení z dob Rakousko – Uherské monarchie, je připravena soutěž o nejlepší kostým.
Turistická a naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera je výjimečnou procházkou v okolí Prahy. Nabízí nádherné výhledy na přírodní park Velkopopovicko a do krajiny Posázaví a připomíná významného průmyslníka 19. století, který měl dominantní vliv na kulturu krajiny Velkopopovicka a Kamenicka. Baron František Ringhoffer byl majitel průmyslového impéria a představitelem tehdejší společenské elity, založil pivovar ve Velkých Popovicích a řadu dalších podniků jako měděný hamr, pilu, cihelnu, mlékárnu. S celou svou rodinou pečlivě udržovali krajinu, vysazovali aleje, upravovali cesty a okolí svých rezidencí zámku Štiřína a zámku Kamenice. Výsledky jejich péče o krajinu jsou patrné dodnes a při turistických výletech po okolí se vám neustále budou připomínat.
10 zastavení na naučné stezce Krajinou barona Ringhoffera
DSC06479- up1. Začátek stezky (Mirošovice – zastávka ČD, km 0,0)
2. Tvář Ringhofferovy krajiny (Dolní Lomnice, km 2,8)
3. Lesní studny (Habří, km 6,6)
4. Historie a současnost velkopopovického pivovaru (Velké Popovice, km 8,2)
5. Přírodní park Velkopopovicko (Mokřanský potok, km 10,8)
6. Zámek Štiřín (Struhařovský rybník, km 13,8)
7. Kamenické hamry (Kamenice, km 15,8)
8. Život a dílo barona Františka Ringhoffera (Ringhofferova hrobka, km 16,8)
9. Rotunda a kostel sv. Martina (Kostelec u Křížků, km 18,4)
10. Konec stezky (Kamenice – stanice BUS, km 20,3)
Jak se dostat na start a zpět domů:
Trasa navazuje na Pražskou integrovanou dopravu. Do Mirošovic se lze dostat vlakem po trati 221 (Praha, hl. nádraží – Benešov u Prahy). První vlak z Prahy vyjíždí 7.19, dále 7.49, 8.19 a takto dále po 30 minutách. Zpět z Kamenice můžete od kulturního domu využít MHD přímo do Prahy k metru Budějovická nebo mikrobusem na nádraží ve Strančicích ke spojům na Prahu nebo Benešov. Více na www.jizdnirady.cz
Více informací o prohlídkách pivovaru a programu pochodu vám podá Návštěvnické centrum na tel: 323 683 425 nebo na emailu: [email protected].
Více informací o programu pochodu najdete na stránkách pivovaru Velké Popovice
Pivovar Velké Popovice
Ringhofferova 1, 251 69 Velké Popovice
T: +420 323 683 425
E: [email protected]
www.pivovar.kozel.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA