REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Přemýšlíte, kam s dětmi na hory? Zkuste Šumavu!

Šumava - zábava pro děti
Šumava – zábava pro děti

Šumava patří mezi nejkrásnější české hory. Příroda je tam téměř neporušená a najdete tu velmi přátelské místní obyvatele, zkrátka jakoby se tu zastavil čas. Šumava je rozlehlá a každá její část je něčím jiná – vyplatí se poznat ji celou!
Proč je Šumava vhodná pro lyžování s dětmi?
– Šumava není primárně známá jako ráj sjezdařů – jsou tu spíše snazší modré sjezdovky
– sjezdovky nejsou přeplněné a nejezdí na nich „zběsilí“ lyžaři – ti si naštěstí často myslí, že šumavské svahy jsou pod jejich úroveň
– je tu téměř nejčistší vzduch i příroda v republice
– obecně Šumava není přelidněná, a to ani na jarní a vánoční prázdniny
– najdete tu veškeré zázemí pro rodiny s dětmi, od dětských sjezdovek, přes svahy na bobování a sáňkování až po jednoduché trasy pro běžecké lyžování
– krásné výlety do zimních Kašperských hor, Boubínského pralesa nebo podél nespoutané řeky Vydry
– možnost bruslení na nekonečném zamrzlém Lipně
Skiareál Špičák – centrum sjezdového lyžování na Šumavě
Zatímco Zadov patří mezi profesionální tréninkové areály pro běžkaře, centrum sjezdového lyžování najdete na šumavském Špičáku. Zde si zalyžují všichni, od malých dětí až po lyžařské experty. Najdete tu lyžařskou školu i snowpark. Pro děti je připraven oblíbený Penguinland – zde se naučí lyžovat i nejzavilejší dětští odpůrci lyžování za pomoci speciálního pohyblivého koberce, baby vleku a figurek zvířátek.
Ubytovací možnosti
Nemusíte se bát, míst tu seženete dostatek i bez předchozí rezervace. Nejčastěji vás ubytují v horských apartmánech a malých privátech. Pokud vyžadujete komfortnější ubytování kvůli dětem, dobré ubytování najdete v Železné rudě, okolí Kvildy a na Lipně. Proberte se všemi slevovými portály, protože se v nich často objevují nabídky právě na pobyt pro dva na Šumavě. Máte-li dvě děti, můžete jim zaplatit samostatný pokoj nebo připlatit za sníženou cenu přistýlku.
REKLAMA

Šumava - zábava pro děti i dospělé

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA