REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Premiéra slovenského filmu „Návrat rysov“

Datum konání: 11.11.2010
Místo konání:ZOO Ostrava

Dne 11. listopadu se v Zoologické zahradě Ostrava uskuteční premiéra slovenského filmu „Návrat rysov“. Proč si tvůrci pro představení svého filmu v České republice vybrali právě ostravskou zoo? Důvod je prostý – hlavní hrdinové filmu pocházejí právě odsud…
Film je součástí projektu návratu rysa ostrovida do volné přírody, který probíhá na Slovensku v oblasti Velké Fatry. Dokument slouží k cílené mediální kampani upozorňující na klesající stavy těchto vzácných šelem ve volné přírodě nahlédnutím do jejich života. Hlavními hrdiny dokumentárního filmu jsou dvě mláďata rysů karpatských Líza a Muro, která se v ostravské zoologické zahradě narodila v květnu 2008 a která pro tyto účely zoo slovenským kolegům poskytla.
„Riaditeľ ostravskej zoo Petr Čolas bol nadšený myšlienkou vrátiť ich dve zvieratá do voľnej prírody. Bral to ako malú satisfakciu slovenskej prírode za to, že sme zásobovali nielen české zoo našimi rysmi*). Formou denníka prinášame akutálne infromácie, fotografie a videá zo života dvoch rysích mláďat pripravujúcich sa na neľahkú úlohu: prežiť vo voľnej prírode plnej nástrah…“ vysvětlují svůj záměr tvůrci filmu profesionální fotograf a filmař Tomáš Hulík a terénní zoolog Miloš Majda.
Film vznikal více než dva roky. Za jeho tvorbou jsou stovky dní náročné práce nejen ve studiu, ale hlavně v terénu.

Více informací zde

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA