REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Premiéra nové hry Hurvínek a nezvaný host a historicky první letní scéna divadla

Divadlo Spejbla a Hurvínka slavnostně oznámila zahájení letní scény v Hotelu International i premiéru nové hry „Hurvínek a nezvaný host“, která se konala dnes od 16:00 v Planetáriu v pražské Stromovce. Kmotrem hry se stal dlouholetý ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Kvůli pandemii koronaviru bylo divadlo dlouho uzavřeno, ale celý tým nezahálel a připravil pro své fanoušky spoustu projektů, jejichž vyvrcholením je právě příprava nové hry, kde hraje jednu z hlavních rolí člunozobec.

HURVÍNEK A NEZVANÝ HOST

Tisková konference se konala u příležitosti slavnostní premiéry nové hry Divadla S+H  „Hurvínek a nezvaný host“. Autory jsou Miki Kirschner a Jana Kubíčková. Dětem v této hře ukážou, co se stane, když na dveře najednou zaklepe nezvaný host. Navíc je úplně jiný, než kdokoliv a cokoliv, co doposud znali. U Spejbla s Hurvínkem se totiž najednou objeví člunozobec a z obou našich hrdinů se rázem stanou podnájemníci ve vlastním domě. Protože má člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže člunozobec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i člunozobec krátký, anebo to bude naopak?

Divadlo S+H - Žeryčku, HOP!, foto Jiří Vondráček
Divadlo S+H – Žeryčku, HOP!, foto Jiří Vondráček

Člunozobec je velmi vzácné zvíře, které mají pouze tři zoologické zahrady v České republice a právě ředitel té pražské se stal kmotrem nové hry. Hurvínek navíc ještě před premiérou zavítal do Zoo Praha a setkal se právě s jejím ředitelem Miroslavem Bobkem i skutečným člunozubcem.

REKLAMA

„Člunozobec je nádherný a bizarní současně. Modrošedě zbarvený velikán s ohromným zobákem, který někomu připomíná hlavu velryby (odtud anglické jméno Whalehead a ruské kitoglav) a jinému botu (anglické Shoebill a německé Schuhschnabel) anebo člun. Když jsem poprvé uviděl loutku člunozobce, napadlo mě, že právě díky svému zobáku byl pro tohle ztvárnění snad předurčen. A že jeho loutka hraje s legendami Spejblem a Hurvínkem – tím lépe!​“, říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Slavnostní křest nové hry - kmotři, foto: S+H
Slavnostní křest nové hry – kmotři, foto: S+H

HURVÍNEK V PLANETÁRIU

Přestože covid zastavil chod života nejen v České republice, Divadlo S+H se snažilo využít čas a vymýšlet nové aktivity pro své příznivce. Proto divadlo připravilo spoustu outdoorových akcí pro své fanoušky, které mohly být provozovány částečně i v době omezení. S velkou ctí také nově spolupracuje s Planetáriem a díky tomu se mohou malí i velcí těšit na projekt na letní terase ve Stromovce a to HURVÍNEK V PLANETÁRIU. Ve dnech 11., 12. a 13. června uvede divadlo na letní terase Planetária miminí představení pro děti od jednoho do tří let Janky Ryšánek Schmiedtové a výtvarníka Davida Janoška „Žeryčku, hop!“ a pro starší děti je připravena nová hra „Hurvínek a nezvaný host“. Děti a jejich rodiče tak získají opravdu nevšední zážitek a zhlédnutí některé z her mohou spojit  s návštěvou Planetária.

REKLAMA

„Už tak bohatá programová nabídka Planetária Praha se rozrostla o další kulturní představení, z čehož máme obrovskou radost. Díky spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka, které si velmi vážíme, do prostor planetária ve Stromovce zavítali noví návštěvníci, kteří by planetárium možná jinak nenavštívili. Věřím, že jim obě hry nabídnou skutečně nevšední podívanou,“říká Jakub Rozehnal, ředitel platformy Planetum spojující planetárium a obě pražské hvězdárny.

„Jsme opravdu nadšení, že i v této nepříznivé době se nám podařilo udržet kontakt s našimi diváky, ať už prostřednictvím portálu Dramox.cz, speciální stránkou pro děti na webu divadla nebo outdoorovou hrou pro děti – Člobrdění s Hurvínkem“, říkáDenisa Kirschnerová, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka. Bylo pro nás nesmírně důležité podpořit naše dětské i dospělé fanoušky alespoň na dálku”, dodává.

Divadlo S+H v akci
Divadlo S+H v akci

LETNÍ ČLOBRDĚNÍ S HURVÍNKEM

Divadlo Spejbla a Hurvínka v červnu osmkrát uvede svou novou outdoorovou hru „POMOC! Bábinka v ohrožení“, která je druhou hrou v nové řadě outdoorových her se souhrnným názvem „Člobrdění s Hurvínkem“

Jedná se o pátrací hru v ulicích Dejvic, která se dosud setkala s obrovským ohlasem účastníků napříč generacemi, a proto se divadlo rozhodlo s ní pokračovat i v létě. Nejlépe ji vystihuje divadelní anotace: „Jako by situace v divadle už tak nebyla složitá – teď zmizela i Bábinka! V troubě se připálila bábovka, na šňůře visí suché prádlo! To by bábinka nikdy neudělala, odejít jen tak od rozdělané práce! To bude únos! Podívejte, prázdná je i skříňka s pletením, ani klubíčko v ní nezůstalo! Loupežný únos! Co teď? Naštěstí Spejbl nelenil, povolal do akce své tajné agenty a vyslal je do Dejvic sbírat stopy vedoucí k dopadení případného únosce a nalezení Bábinky…Ale kdo složí všechny stopy dohromady a rozluští záhadu zmizelé Bábinky? Osud vašich oblíbených hrdinů je ve vašich rukách!“ Trasa této nové outdoorové hry vede od Divadla Spejbla a Hurvínka až k Hotelu International, kde bude mít divadlo letní scénu.

HISTORICKY PRVNÍ LETNÍ SEZÓNA S+H NA ZAHRADĚ HOTELU INTERNATIONAL

Divadlo S+H se nesmírně těší na účinkování na nové letní scéně v rámci festivalu DejVíce Praze. Festival se bude odehrávat na zahradě Hotelu International na Praze 6. Naposledy oželelo Divadlo Spejbla a Hurvínka divadelní prázdniny v roce 1980 kvůli zahraničnímu turné v Japonsku a nyní to bude kvůli historicky první letní scéně od 19. června až do 5. září. Tým Divadla S+H připravil pro diváky hry jak pro děti, tak i pro dospělé. K vidění bude i  miminí představení pro nejmenší diváky od jednoho do tří let a dětem starším tří let divadlo zahraje mimo jiné novinku Hurvínek a nezvaný host. Celkem Divadlo Spejbla a Hurvínka uvede deset titulů, z čehož čtyři jsou pro dospělé diváky. Divadlo S+H se bude na letní scéně střídat např. s Dejvickým divadlem, divadlem Semafor nebo s řadou známých kapel. Vstupenky jsou v prodeji výhradně na www.ticketportal.cz. Další informací naleznete i na www.dejvicepraze.cz

Letní scénu doplní výjezdy po českých festivalech a ve svém domovském divadle pak Divadlo Spejbla a Hurvínka bude hrát opět od října.

Všichni herci Divadla Spejbla a Hurvínka se těší na své fanoušky na letní scéně Hotelu International i v Planetáriu!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA