Předvánoční program v Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy


Rozezvoňte Zvon štěstí, přání a naděje a nakupujte za knoflíky Vánoční Knoflíkový trh, Zvon štěstí, přání a naděje, Pražská zvonkohra Manoušek, živý Betlém, výstava vánočních stromků, prvé Betlémské světlo a vystoupení dětí z Mníšku a okolí. Taková bude sobota 17. 12. na náměstí F. X. Svobody v Mníšku pod Brdy.
„Na Zvon štěstí, přání a naděje si zazvoním stejně jako vloni. Věřím, že městu je pomáháno a přáno shůry a jsem za to vděčný,“ říká starosta Petr Digrin. „Naše předvánoční setkávání má už tradici a podílí se na něm všechny školy, školky, soubor Kvítko, spolek Rorejs, Křoví a další. Knoflíky jsou u nás pevnou měnou,“ dodává s úsměvem starosta.
Už několik let můžete v sobotu před Štědrým dnem nakupovat za knoflíky a to přímo od dětí. „Nápad vznikl asi před deseti lety. Chtěli jsme, aby děti získaly nějaké peníze na vánoční dárky. Takže děti už dva měsíce vyráběly své vlastní výrobky – svíčky, ozdoby, vánoční svícny. Prostě, co koho napadlo a v sobotu za ně utrží zaslouženou odměnu,“ popisuje Knoflíkový trh hlavní organizátor Miloš Navrátil. „Českou korunu si u nás vyměníte za speciální knoflíky a těmi se na trhu bude platit.“
„Mezi dětmi je trh hodně oblíbený. Jsou napnutí, jak uspějí, plní nápadů a samozřejmě se chtějí pochlubit před rodiči,“ říká jedna z učitelek.
Celé dopoledne budou vystupovat s vánočním programem mateřské i základní školy. Nebude chybět soubor Kvítko ze základní umělecké školy. Svoji zvonkohru přiveze pan Manoušek. „Ta vloni doslova nadchla celé náměstí. Má 57 zvonů, největší váží 860 kg a nejmenší 5 kg. Těšíme se, co nového uslyšíme. Stejně tak jako na živý Betlém od Rorejsů nebo na vystoupení Václava Maška s Křovím. Ti všichni už u nás mají své věrné fanoušky,“ říká Miloš Navrátil.
Součástí programu je i „open-air“ výstava rekordních 12 vánočních stromků. Ty nazdobí děti z mateřských a základních škol. Stromky budou zkrášlovat dolní část náměstí po celé vánoční období až do Nového roku.
Skautský oddíl přivezl Betlémské světlo až z Bethlehemu v Izraeli. Přineste si lucerničky nebo svíčky a zapalte si je izraelským ohněm.
„Přidáváme se již tradičně k vánočnímu programu města. Připravili jsme oblíbené večerní prohlídky v sobotu od 16.00 hodin. Prohlídky S andělem, kde nechybí bílá paní bývají vyprodané, proto doporučujeme rezervovat na telefonu 318 590 261,“ radí průvodkyně Marie Charvátová.
Program na zámku pokračuje i v neděli, kdy nám popřeje do Nového roku Plivník. Že nevíte, kdo a nebo co to je? „Je to takové bláznivé strašidlo, co nám vylezlo z krbu,“ upřesňuje průvodkyně Marie Charvátová.
Program v sobotu 17. 12.
Vánoční Knoflíkový trh – nám. F. X. Svobody od 8.00 hodin
9:00 Mníšecký chrámový sbor
9:15 Pražská zvonohra Manoušek
9:30 Živý Betlém s koledami
10:00 MŠ 9.května
10:15 MŠ Nová
10:30 Pražská zvonohra Manoušek
10:40 ZŠ Komenského 420
10:50 soubor KVÍTKO, ZUŠ Mníšek pod Brdy
11:00 Živý Betlém s koledami
11:30 Pražská zvonohra Manoušek
11:50 Živý Betlém s koledami
16.00 Podvečerní prohlídky S Andělem – na zámku
Neděle 18. 12. Prohlídky S plivníkem – zámek Mníšek pod Brdy
Komerční sdělení

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama