REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Pražské vinobraní a Svatováclavská pouť – přijďte ochutnat burčák na vinici Máchalku u Bobové dráhy

Bobová dráha

O víkendu 22. – 23. září proběhne na vinici Máchalka u Bobové dráhy již tradiční podzimní vinobraní se Svatováclavskou poutí.
Pražské vinobraní si proto mohou milovníci vína a jejich děti zpestřit bobováním, návštěvou lanového parku, dětského hřiště i skákacího hradu. Na vinici začíná vinobraní již v pátek v 16 hodin tzv. zavíráním hory za doprovodu hudby. Těšit se mohou návštěvníci také na vystoupení šermířské skupiny, slavnostní průvod, ochutnávku českých vín i grilování na terase restaurace.
V areálu Bobové dráhy Prosek bude přichystáno posezení u táboráku. „Návštěvníci tu mohou samozřejmě ochutnat burčák a k němu si dát grilované klobásky, pečené bramboráky a další dobroty. Každé dítě dostane špekáček, který si bude moci opéct u ohně. Děti si mohou během akce také zdarma zadovádět ve skákacím hradu. O tomto víkendu mají návštěvníci jednu z posledních příležitostí navštívit lanový park, který bude otevřen do konce září. Samotná bobová dráha funguje po celý rok, “ řekl k akci Michal Sadil, ředitel Bobové dráhy.
Všichni, kteří zůstanou o víkendu v Praze, tedy rozhodně nemusí litovat. Vinice Máchalka se nachází v místě staré historicky doložené vinice v lokalitě bývalých vinic “Na nebeských horách”. Již 13. Vysočanské vinobraní na Máchalce pořádá Vinařské družstvo sv. Václav, které se snaží oživovat staré vinařské tradice této oblasti. Svou návštěvou tuto tradiční vinařskou akci můžete podpořit i vy.
Program Vysočanského vinobraní na vinici Máchalka www.machalka.cz
PÁTEK 21. 9. 2012
15:45 Zahájení
16:00 Zavírání hory tradiční vinařský obřad – skupina historického šermu REBEL
17:00 Posezení při hudbě sk. TIQUE – ochutnávka vín, burčáku
SOBOTA 22.9.2012
11:00 Otevírání hory – SHŠ Rebel
13:30 MUZIKA ŠPALÍČEK PRAHA
14:00 Průvod a ochutnávka vína a hroznů z letošní úrody předání starostovi na hl.pódiu při svatováclavské pouti
15:00 “Panoptikum starých časů” shš REBEL
16:00 BUGLES-BEATLES REVIVAL
NEDĚLE 23.9.2012
13:00 PRAŽSKÝ ŠRAML
16:00 DIXIEBOYS
Aktuální informace o dráze a připravovaných akcích naleznete na www.bobovadraha.cz a www.restaurace-bobovka.cz
O Bobové dráze
Bobová dráha s celoročním provozem byla otevřena 15. června 2003. Dráha je dlouhá téměř 800 metrů, celkové převýšení je 50 metrů a maximální rychlost téměř 60 km za hodinu. Kromě délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati, který obsahuje 720stupňové zatáčky a nejednu další vychytávku (osmičku, „hup“ a další). Dráha je naprosto bezpečná a bez doprovodu rodičů na ni mohou jezdit děti od 8 let. Mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu. Dráha je otevřena každý den od 10 do 22 hodin.
Restaurace Bobová dráha
Restaurace Bobová dráha je ideálním místem pro firemní meetingy, prezentace firem, setkání s partnery, teambuilding a další akce spojené s dobrým firemním i soukromým vyžitím. Areál dále disponuje nejen bobovou dráhou, ale i dětským hřištěm, lanovým centrem a dětským koutkem. Pro návštěvníky je k dispozici zdarma Wifi připojení k internetu. Restaurace společně s Bobovu dráhou organizuje mnoho akcí pro děti i dospělé.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA