REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Pražské služby zvou na Den otevřených dveří

cycds
Zajímavá akce v Malešicích

V sobotu 25. dubna 2015 se uskuteční Den otevřených dveří Pražských služeb v Zařízení na energetické využití odpadu – ZEVO Malešice. Oficiální zahájení je v 10.30 hodin. Návštěvníci této oblíbené akce se mohou těšit na bohatý doprovodný program pro malé i velké. Vystavena bude veškerá technika, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu, úklidu a údržbě komunikací. Nebudou chybět ani exkurze do ZEVA. Celým dnem bude provádět herec a moderátor Roman Vojtek.
 
Letošní Den otevřených dveří Pražských služeb se bude konat v ZEVO Malešice. Naposledy se tato akce konala na tomto místě v roce 2013.
„Zařízení na energetické využití odpadu patří k nejmodernějším v Evropě. Ročně ekologicky zpracovává asi 312 tisíc tun komunálního odpadu. Z něj se vyrábí teplo a světlo pro 20 tisíc domácností v Praze. Nejen to jsou důvody, proč jsme chtěli Pražanům dát opět možnost poznat ZEVO z blízka“, řekl mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana.
Návštěvníci si budou moci ZEVO prohlédnout v rámci připravených exkurzí. První začínají v 10.15 hodin a budou se konat po celou dobu akce, vždy po patnáctiminutových intervalech. Děti se z bezpečnostních důvodů mohou prohlídky zúčastnit až od 7 let!
Na pódiu se představí kapela Sabrage, dívčí skupina 5Angels nebo slovenští No Name. Dále je naplánována exhibice na U-rampě, freestyle exhibice na kole Martina Šimůnka a přijde i kouzelník Selmy.
Pro nejmenší budou připraveny skákací hrady, skluzavky, trampolíny, malování na obličej, tvarování balónků, dětská autoškola a další atrakce. Pro větší děti a dospělé bude přichystán elektrický býk, offroadový polygon, kde budou moci vyzkoušet jízdu na dvoukolkách Segway, elektrických vozítkách nebo buginách.
Areál ZEVO Malešice návštěvníci naleznou na adrese Průmyslová ulice 615, Praha 10. Z parkoviště nedaleké Fashion Arény bude k ZEVO pravidelně pendlovat minibus v barvách Pražských služeb. Další možností, jak se veřejnost do ZEVO dostanou, jsou autobusy č. 181 a 183 s výstupem na zastávce Spalovna Malešice.
Podrobný program naleznete na www.psas.cz.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA