REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Prázdniny tradičně zakončí Hradozámecká noc

Konec prázdnin se blíží…
Stejně jako v minulých letech se mohou návštěvníci hradů a zámků těšit na Hradozámeckou noc, která proběhne 31. 8. 2013.
Tato noc již tradičně patří milovníkům nejen historie, ale i tajemna, překvapení a samozřejmě zábavy. Hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu, územní památkové správy na Sychrově, si pro své návštěvníky připravily bohatý a pestrý program – na své si přijdou milovníci hudby, ale i ti, kteří se rádi bojí, jsou připraveny prohlídky zábavné i poučné, šermíři, kejklíři a to vše je doplněno bohatou nabídkou občerstvení. Zde uvádíme jen malou ukázku z bohatého programu letošní Hradozámecké noci:

Liberecký kraj:

SHZ Frýdlant:

Noc na zámku, od 20.00 hodin, poslední prohlídka ve 22.30 hodin. Návštěvníci budou provedeni rozsvíceným zámkem, kde je přijme vévoda Albrecht z Valdštejna. V komnatách dámského patra se potkají se zámeckými komtesami a na závěr v zámecké kuchyni ochutnají pravé zámecké koláče.

SH Grabštejn:

Noční setkání  se sv. Barborou a jejími  přáteli – 20.00-24.00 hod.
Divadelně koncipované vystoupení průvodců spojené s netradiční prohlídkou, inspirované dějinami a pověstmi hradu Grabštejna.
Mardi Gras –  folk westcoast oldies. Koncert skupiny spojený s výtvarným workshopem a výstavou německé výtvarnice Gabriele  Waterrott.

REKLAMA

SZ Hrubý Rohozec:

„Ti druzí“ – noční prohlídky zámku zaměřené na služebnictvo a na to, co se na zámku dělo poté, když šlechta („Ti první“) odešla spát.
Správa zámku doporučuje rezervaci míst na tel: +420 481 321 012.

SZ Lemberk:

Noční výstup na věž a sestup do hladomorny Netradiční noční výstup na ochoz věže a ještě více netradiční sestup do hladomorny, kde lze zažít pocit strachu odsouzeného. Věž i hladomorna bude otevřena od 19.00 do 22.00 hodin.
Koncert Radka Tomáška a jeho hostů Tradiční letní koncert Radka Tomáška ze skupiny Rangers, který letos vystoupí s dalšími dvěma hosty – Fandou V. Zikmundem (kytarista a zpěvák) a Vojtou Kiďákem Tomáškem (trampský a folkový písničkář). Začátek koncertu: 20.00 hodin, rytířský sál

REKLAMA

Královéhradecký kraj:

SZ Opočno:

Oživlé památky na téma: „Zločiny na hradech a zámcích“- Hradozámecká noc –opočenské mýty, legendy a mordy, průvodci s netradičním tématickým výkladem a v kostýmech inspirovaných dobovou módou v tajemné atmosféře noční expozice. Prohlídky budou začínat v 18.00 hodin, každých 30 minut, poslední ve 23.00 hodin.

Pardubický kraj:

 

SH Kunětická hora:

Hradozámecká noc – areál otevřen 19.30, program od 20.00 hodin. Noční prohlídky doplní ve 21.30 premiéra hudebně-divadelního představení královéhradeckého souboru Lesní rohy o napálených mniších z opatovického kláštera. Jde o dramatizaci staré pověsti, v níž mniši hledají na Kunětické hoře svůj ztracený poklad. Bude-li přát počasí, odpromítají se na stěnu paláce unikátní němé filmy o záchraně hradu z počátku minulého století.

SZ Litomyšl:

Španělská noc pro Marii Manrique – zač. 19.00 hod., komponovaný večer se španělskou hudbou, španělskými dobrotami, večerními prohlídkami a mnohými dalšími překvapeními

SZ Slatiňany:

Noční tajuplné prohlídky zámku O životě sira Henryho –  začátek od 20:00 hodin
Chtěli jste se někdy přesunout v čase a prostoru? Ve Slatiňanech k tomu budete mít jedinečnou příležitost. Zdejší zámek se v  sobotu 31. srpna o Hradozámecké  noci promění v letní sídlo Henryho z Horsevillu a vy se ocitnete v jižní Anglii roku 1907. Setkáte se s jeho rodinou i členy zámeckého personálu. Pro Sira Henryho však večer plný dramatických momentů a nečekaných událostí neskončí vůbec dobře. Zajímá vás, co se stane? Přijeďte se v sobotu večer podívat.
Prohlídky ve 20:00, 20:20, 20:40, 21:00, 21:20, 21:40, 22:00, 22:20, 22:40 a 23:00 hodin.
Více na www.hradozameckanoc.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA