Poznejte město Dobříš

Dobříšské regionální trhy- foto Karolína Laštovková

Zámek Dobříš


Při návštěvě téměř devítitisícové Dobříše, rozkládající se v úpatí brdského pohoří a vzdálené zhruba 40 km od Prahy, se jistě nebudete nudit. Díky krásným lesům je okolí města lákavou lokalitou pro vyznavače trampingu, pěší turistiky i cykloturistiky a v zimních měsících i pro běžkaře. Cyklističtí nadšenci i ostatní sportovci a sportovní amatéři si mohou poměřit své síly při některém z mnoha závodů, které zde mají svou tradici.

Milovníkům historie nabízí Dobříš rovněž zajímavé zážitky, a to v prvé řadě známou a hojně navštěvovanou dominantu města – rokokový zámek s překrásnou francouzskou zahradou a rozsáhlým anglickým parkem.
V oblasti kultury si také přijdete na své, neboť Dobříš nabízí mnoho zajímavých akcí pro místní obyvatele i návštěvníky města. Vyhlášené jsou jak každoroční městské Májové slavnosti,
Svatováclavské slavnosti, Svatební květinový den, tak i Dobříšské regionální trhy, které se tu konají druhou sobotu v měsíci od dubna do října.
Věříme, že příjemná atmosféra města i jejího půvabného okolí vás obohatí novými zážitky a objevíte tak další zajímavou lokalitu ve Středočeském kraji, kam se budete rádi vracet.Na podzim roku 2013 zde byly otevřeny tři nové okruhy naučné stezky, které vám přiblíží nejen historii města, ale i krásnou okolní přírodu.
Město Dobříš
Mírové náměstí 119
263 01 Dobříš
www.ic.mestodobris.cz
Foto:  Karolína Laštovková, Naďa Murmaková

reg_trhy

Město Dobříš

Mírové náměstí 119
263 01 Dobříš
www.ic.mestodobris.cz
 

Kostel Nejsvětější Trojice - foto Naďa Murmakovározsvícení vánočního stromu - foto Karolína LaštovkováKulturní dům - foto Naďa Murmaková

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama