REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Poslední lidojedi v Malém Vinohradském divadle

Poslední lidojedi

Malé Vinohradské divadlo uvede v úterý 6. března 2012 premiéru cestopisu dánského dobrodruha Jense Bjerreho Poslední lidojedi.
V režii Jiřího Ondry vzniká dobrodružná expedice do doby kamenné v době atomové.
Jedná se o napínavou cestu po písečných pláních střední Austrálie a drsných horách a vlhkých bažinách Nové Guineje, kterou dosud zčásti obývají kanibalské kmeny.
Diváci se stanou svědky „podivných“ praktik a rituálů domorodců z džungle přezdívané „zelené peklo“. Ocitnou se spolu s naším milým dobrodruhem mezi lidmi, kteří dodnes žijí životem, kterým jsme my žili naposledy v pravěku. Spatří Ayers Rock při západu slunce. Pochopí, co je to šílenství Vailala, jak blízko mají Rolling Stones k obřadu posvátného hada a čím je jednoduchost tajemná.
Pro herecký soubor Malého Vinohradského divadla je zkoušení návratem k některým nepříliš využívaným výrazovým prostředkům. „Herecký projev využívá – kromě činoherního hraní – také prvků pohybového divadla a nejrůznějších loutkářských technik, včetně použití masek, obřích loutek a pohyblivých výtvarných objektů,“ říká režisér Jiří Ondra.
Poslední lidojedi jsou nejen vzrušující výpravnou podívanou, ale též konfrontací dvou různých lidských kultur, z nichž jedna je takzvaně primitivní a druhá takzvaně civilizovaná.
Premiéra 6. března 2012 v 19:30
Hrají: Lukáš Šolc, Stela Chmelová, Marie Hodinářová, Hana Mathauserová, Samuel Neduha
Režie: Jiří Ondra
Dramaturgická spolupráce: Daniel Krejbich, Renata Laňková
Hudba: David Hlaváč
Výprava: Pavla Hovorková
Light design: Lukáš Pondělíček, Magdalena Hůlová, Pavla Hovorková
O divadle
Malé Vinohradské divadlo sídlí v Záhřebské ulici na pražských Vinohradech, v oblasti náměstí Míru a I. P. Pavlova. Ambiciózní soubor si ke spolupráci zve převážně mladé režiséry s osobitým viděním světa. Na repertoáru divadla lze najít jak klasické tituly, tak dramatizace literárních děl a autorskou tvorbu. Od sezóny 2011 / 2012 připravuje tématické sezóny, ta letošní se nese ve znamení Pozitivních katastrof. Malé Vinohradské divadlo se snaží profilovat kvalitní dramaturgií, buduje si vlastní výraznou tvář a chce oslovit diváky všech věkových kategorií, kteří se zajímají o dění kolem sebe. Spolupracuje s režiséry a dramaturgy Jiřím Ondrou a Peterem Chmelou nebo s úspěšným současným dramatikem Davidem Drábkem.
Malé Vinohradské divadlo
Záhřebská 21, 120 00 Praha 2
www.male-vinohradske.cz
Komerční sdělení
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA