Pojďte s námi do jeskyně

Místo konání : Národní muzeum (Praha)

Výstava přibližující tajemný svět jeskyní a úsilí českých speleologů při jejich objevování

Macocha, Punkevní, či Koněpruské jeskyně – pojmy známé pro naprostou většinu z nás, oblíbené cíle školních a rodinných výletů celých generací, atraktivní lákadla pro zahraniční návštěvníky. Takto si povětšinou představujeme jeskyně.
Kdo z nás však ví, že kromě desítky veřejnosti přístupných jeskyní máme v naší zemi více než 3000 dalších jeskyní a propastí? Kdo tuší, že každý víkend stovky dobrovolníků tyto jeskyně zkoumají, dokumentují a snaží se proniknout do jejich zatím neznámých a neprobádaných pokračování?
Výstava – „Pojďte s námi do jeskyně“ se snaží široké veřejnosti prezentovat atraktivní svět nepřístupných jeskyní a jejich objevování. Přiblížit úsilí českých speleologů, metody a výsledky jejich práce, zejména v uplynulých 30ti letech nejen v České republice, ale i zahraničí, kde byly objeveny desítky kilometrů nových, často unikátních podzemních prostor.
Výstava je pořádána u příležitosti 40. výročí objevu největší jeskyně v ČR – Amatérské a u příležitosti 30ti let od založení České speleologické společnosti. Zároveň je koncipována jako doprovodná výstava k projektu „Příběh planety Země“, ve spolupráci Národního muzea a České speleologické společnosti.
Kontakt:
Národní muzeum
Václavské nám. 68
115 79 Praha 1
www.nm.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama