Listopadové a prosincové akce na zámku Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy
Ani v listopadu a prosinci nezavírá zámek Mníšek pod Brdy své brány a pořádá mnoho programů nejen pro rodiny s dětmi.
Kromě klasických prohlídek na obou okruzích jsou to zejména prohlídky dětské: v listopadu Tři věže, Loutkové, Podvečerní i Pohádkové, v prosinci pak Vánoční prohlídky a Mikulášská nadílka.
 
Víkendové programy:
03. a 04. listopadu – prohlídky TŘI VĚŽE S KLÍČNICÍ PANA BARONA ve 13:40, 14:30 a 15:30 hodin
10. a 11. listopadu – LOUTKOVÉ PROHLÍDKY ve 13,40; 14,30 a 15,30 hodin
17. listopadu – PODVEČERNÍ PROHLÍDKY S ANDĚLEM A BÍLOU PANÍ od 16 hodin
18. listopadu – POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY ve 13,40; 14,30 a 15,30 hodin
24. listopadu – LOUTKOVÉ PROHLÍDKY ve 13,40; 14,30 a 15,30 hodin
25. listopadu – POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY ve 13,40; 14,30 a 15,30 hodin
1. prosince – PEKLO I NEBE ANEB S ČERTY NEJSOU ŽERTY s Mikulášskou nadílkou
od 11,00 do 16,30 hodin a
LOUTKOVÉ PROHLÍDKY pro děti v 11,30; 12,30; 13,40; 14,30 a 15,30 hodin
2., 8., 9., 15. a 16. prosince – VÁNOČNÍ PROHLÍDKY s adventní tematikou ve 12,30;13,40;
14,30 a 15,30 hodin
A také
1. ledna – PROHLÍDKY PRO DĚTI S NOVÝM ROKEM ve 13,30; 14,30 a 15,30 hodin.

Popis programů:

Tři věže s klíčnicí pana barona
Na těchto prohlídkách provází děti a jejich rodiče klíčnice pana barona. Má na starostivšechny klíče z celého zámku a protože těch je opravdu hodně, také se jí někdy stane, ženějaký zapomene nebo hledá. Pak pobíhá po celém zámku a je celá nešťastná. Ostatní sloužící z toho mají legraci a občas jí nějaký klíč schovají. Bude určitě dobrodružství s klíčnicí jít na prohlídku, jestli třeba někde nezůstanete zamčení. Zavede vás do jídelen a salonů a ukáže vám tři mníšecké věže. Víc jich na zámku nemáme, protože tu čtvrtou ukradl čertík Brdík, kterého také na prohlídce uvidíte. Pobývá nejčastěji vedle vstupu do zámecké kaple, ale také někdy odpočívá na konci prohlídky, kde sedává v rohatém čertovském křesle.
No, necháme se překvapit, kde ho zrovna potkáme.
Rezervace na tel. 318 590 261.
Loutkové prohlídky s čertem
Na zámku se nám zrovna usídlily pohádkové bytosti. A to třeba čert a ježibaba, ale také vodník, víly, princ s princeznou nebo pan král. Nastěhovaly se do hostinských pokojů a zvou všechny děti a jejich rodiče na dětskou prohlídku soukromých komnat posledních obyvatel Mníšku.
Prohlídky jsou výkladem přizpůsobené dětem od 3 do 9 let a paní průvodkyně – zámecká čertice – vypráví tak, aby se jim u nás líbilo. Provede pokoji posledního pana barona a paní hraběnky, které jsou zařízené tak, jako kdyby je jejich obyvatelé jen na chvíli opustili.
V koupelnách měli vany s teplou vodou, splachovací toalety, šatny byly plné šatů a bot, dětský pokojíček zase přeplněný hračkami malých aristokratů. Uvidíte starý fén na vlasy nebo masážní strojek, staré panenky v námořnických oblečcích nebo domeček pro malé panenky.
A na závěr vstoupíte do pohádky. Čekají vás velké loutky, pohádkové bytosti ze zámku i z podzámčí, které všechny mají spojitost s Mníškem a jeho historií.
Rezervace na tel.: 318 590 261.
Podvečerní prohlídky s andělem a Bílou paní
V sobotu 17.11. opět pořádáme oblíbené podvečerní prohlídky pro děti na zámku Mníšku pod Brdy. Na nádvoří se rozsvítí louče, po arkádách bude chodit Bílá paní se svíčkou v ruce a ze zámecké kaple se vynoří anděl, který bude promlouvat k dětem a pasovat je na princezny a rytíře ze zámku. Dozvíte se o rytířích a co nosili na sobě i o novodobých zámeckých pánech a jak se jim tu žilo. Výklad je přizpůsoben dětem, aby se nenudily a měly pěkný zážitek. Provádět zámkem je bude pohádková postava! Na ty hodné také čeká sladká odměna a malý dárek! Prohlídky od 16 do 17,20 hod. REZERVACE NUTNÁ NA TEL. 318 590 261.
Pohádkové prohlídky aneb detektivní pátrání po pohádkách
Na těchto prohlídkách se z dětí stanou detektivové. Protože se na zámku do každé místnosti schovala jedna známá česká pohádka, budou děti pátrat po indiciích, podle kterých ji uhádnou a pojmenují. V každé zámecké komnatě najdou předměty, které patří do určité pohádky. Podle nich už jistě vše vypátrají. Nesmí žádnou pohádku přehlédnout, protože úspěšné hledače pak čeká malá odměna. Na prohlídkách si také zazpívají známé filmové písničky a přeříkají říkanky z klasických pohádek. Provádět bude pohádková postava! Rezervace na tel.: 318 590 261.
Peklo i nebe aneb s čerty nejsou žerty v dosud nepřístupných prostorech zámku Mníšku pod Brdy
V sobotu 1. prosince se na Mníšku pod Brdy mimořádně otevřou i dosud nepřístupné klenuté sklepní prostory zámku. Nastěhují se do nich čerti i andělé a bude probíhat Mikulášská nadílka! První den prvního adventního víkendu už se děti určitě nebudou moci dočkat návštěvy Mikuláše a jeho dobrot. A proto jsme ho požádali, aby už o pár dní dříve přišel
nadělovat na zámek. Nebude ale sám, spolu s ním se připravují na děti i čerti, kteří si k nám část svého pekla nastěhují. Snad se jich bát nebudete a kdo má kuráž, může je navštívit, zazpívat jim koledu, zarecitovat říkanku a zahrát si s nimi i nějaké hry! O duši i o bonbóny. Koho čertíci moc vylekají, toho ochrání andělé. I ti si totiž do zámku nastěhují část svého
království – nebe. Nedovolí žádnému pekelníkovi, aby dětem ublížil, a tak se nikdo nemusí strachovat zavítat do Mníšku na návštěvu.
Peklo i s nebem na Mníšku bude otevřeno v sobotu 1.12. od 11,00 do 16,30 hodin. Rodiče mohou pro své ratolesti nenápadně dodat balíček s nadílkou a sladkostmi! Návštěva pekla trvá přibližně 15 minut, cena 20,- Kč na osobu bez rozdílu věku. Doporučujeme rezervaci na tel. 318 590 261.
Akce je organizována zámkem Mníškem pod Brdy.
Vánoční prohlídky na zámku Mníšku
Ve dnech 2., 8., 9., 15. a 16. prosince nabízí zámek kromě dvou klasických prohlídkových tras pro dospělé i Vánoční prohlídky pro rodiny s dětmi. Na těchto prohlídkách děti mohou poznat a třeba si i vyzkoušet nejznámější a nejoblíbenější vánoční zvyky. Pouštění lodiček, házení střevíčkem, krájení jablíček. Dozví se i o pranostikách a věštění budoucnosti. Jak se děvečka dozvěděla, jestli se vdá nebo zůstane na ocet? Jak lidé zjišťovali, zda se ve zdraví sejdou u
vánoční tabule zase příští rok? A co všechno na té vánoční tabuli nesmělo chybět? Co jedli na zámku a co v podzámčí, jak se říkalo vánočce a jaká pravidla se musela dodržovat při pečení, aby se vánočka povedla? Od kdy se zdobily adventní věnce a od kdy vánoční stromeček? Proč se nesmíme zapomenout pusinkovat pod jmelím? To vše v předvánočním čase na prohlídkách na zámku Mníšku pod Brdy. Prohlídka povede reprezentačními místnostmi, mezi něž patří slavnostní jídelny, zámecká kaple, salónky nebo knihovna. Výklad je veden tak, aby zaujal i ty nejmenší návštěvníky. Děti nám určitě také rády pomohou dozdobit stromeček ve Velkém sále a za to za odměnu pod ním najdou malé překvapení.
Zámkem provádí živé pohádkové bytosti! Prohlídky se konají od 12,30 do 15,30 hodin a je vhodné se rezervovat na tel. 318 590 261.
Nový rok
I nový rok chce zámek Mníšek přivítat tím, že pozve do svých komnat návštěvníky. Na 1. ledna se připravují speciální Prohlídky pro děti s Novým rokem. Probíhat budou ve 13,30; 14,30 a 15,30 hodin.

Zámek Mníšek pod Brdy

nám. F. X. Svobody 1, Mníšek pod Brdy, 25210
tel: +420 318 590 261
www.zamek-mnisek.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama