REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Pohádkové jaro na hradě a zámku Staré Hrady u Jičína

Archibaldovy slavnosti pohádek 2013
Archibaldovy slavnosti pohádek 2013

Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky a vstupte DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I. 
Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové,  strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény na Vás už netrpělivě čekají. Brzy jich tu napočítáte už na 250! Hradem vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady měl v loňském roce 103 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí.

Celé letošní jaro a léto bude opět v duchu pohádek a dávné historie templářů. Už tuto sobotu 18. 5. se konají tradiční ARCHIBALDOVY SLAVNOSTI POHÁDEK s bohatým program pro děti i dospělé po celý den. Čekají Vás písničky a pohádková představení, přivítání dalších pohádkových bytostí, velké rytířské turnaje, šermířské souboje, jarmark, soutěže, hry a zábava s princeznami a čaroceznami s překvapením pro děti i dospělé. Výherci Velké pohádkové soutěže budou slavnostně pasováni na Ochránce Starohradských pohádek. Přesvědčte se na vlastní oči, že na Starých Hradech pohádkové bytosti skutečně žijí. Uvádí osobně Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj.

REKLAMA

Další velkou pohádkovou akcí jsou v sobotu 15. 6. DRAČÍ SLAVNOSTI  s celodenním pohádkovým programem pro děti i dospělé.  Každou sobotu a neděli v červnu a září a každou neděli a středu o letních prázdninách se u nás koná POHÁDKOVÉ REJDIŠTĚ, kdy pohádkové bytosti ožívají a na nádvoří Starých Hradů Vás vtáhnou do svých her a radovánek. Prázdninové soboty budou v duchu dávné historie – čekají Vás TEMPLÁŘI NA HRADĚ s bohatým programem pro malé i velké rytíře a princezny. DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I. Vás na Starých Hradech zavedou živé pohádkové bytosti každý den po celý rok.

Novinkou letošní sezóny jsou OBŘÍ SMARAGDOVÍ DRACI Katakombáci , kteří se do okruhu Zámecké pohádkové sklepení probourali z pěti pater starohradských podzemních katakomb. Uvidíte tu také lesní a ledové království, rodinku starohradského obra, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.

REKLAMA

V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda uvidíte čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky. Čeká Vás i lekce čarodějného létání na koštěti.

Hradem a zámkem vede okruh Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Především děti potěší na zámku návštěva DRAČÍ KRÁLOVSKÉ KOMNATY, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí dračí ženou královnou Starostlindou a třemi neposednými dcerkami, dračími princeznami Trajdalínou, Lajdalínou a Rozcaplínou. Navštívíte  skalního draka Balvaňáka, ohnivého draka Fajrunďáka, vodního draka Hydranťáka a spoustu dalších draků, dráčků, dračích princů, rytířů a pohádkových bytostí ze Starohradských pohádek nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda I.

Nezapomeňte navštívit i Čarodějnou Bestyjolu, kde se zdejší čarodějnice pečlivě starají o živá zvířátka, havěť a potvůrky. Otevřeno je tu celoročně. Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz. Kontakt [email protected], tel. 602302265.

Archibaldovy slavnosti pohádek 2013

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA