REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Podzimní putování po Lužických horách

Podzim je obdobím zklidnění a odpočinku. Stejně jako příroda pomalu šetří síly na zimu, pak byste i vy měli zvolnit a dopřát si regeneraci a odpočinek. Doma nás často od relaxace ruší každodenní rutina a povinnosti, proto není rozhodně špatný nápad, vydat se na výlet, kde všechny starosti a problémy všedních dní hodíte za hlavu.

Pro klidný a nerušený odpočinek je pobyt v Lužických horách jako stvořený. Zdejší přírodní bohatství můžete obdivovat při procházkách lesem, projížďkách na kole nebo z výšky z některé z místních skalních vyhlídek či rozhleden. Zdolejte třeba Karlovu výšinu nebo rozhlednu Hrádek u Varnsdorfu. Za odměnu se zastavte na zákusek do Café Dlask na pivo do pivovaru Kocour.

Pravčická brána
Pravčická brána

Nedaleko od Varnsdorfu najdete i největší lákadla Českého Švýcarska – Edmundovu soutěsku a Pravčickou bránu. A samozřejmě opomenout nesmíme ani industriální dědictví! Za tradicí sklářství se můžete vypravit do Nového Boru či Kamenického Šenova, tedy do tzv. Křišťálového údolí.

REKLAMA

K odpočinku lze hlavu složit v některé ze stylových roubenek, kterých se v tomto zapomenutém kraji dochovalo mnoho, ale pokud dáváte přednost komfortnímu ubytování v hotelu, také nebudete zklamaní. Ubytování v Krásné Lípě nebo ubytování v Děčíně seženete snadno, ať už cestujete o samotě nebo ve společnosti přátel či s celou rodinou.

Přejeme vám příjemné putování!

REKLAMA

Děčín
Děčín

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA