REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Podzimní prázdniny 2023 aneb kam na výlet s dětmi

Kdy jsou podzimní prázdniny?

Rok se s rokem sešel a už tu zase máme další podzimní prázdniny, tentokrát ročník 2023! Podzimní prázdniny vychází letos na termín 26.– 29. října 2023, tedy čtvrtek až neděle budou mít všichni školáci (předškoláci i záškoláci) volno. Děti z toho mají určitě nesmírnou radost, stejně tak učitelský sbor a školní personál, ale méně nadšení jsou pak rodiče, pro které to znamená jediné: kam na výlet s dětmi o prázdninách?

Tipy na výlety s dětmi o podzimních prázdninách

1) iQLANDIA Liberec

Tento výlet děti nenápadně a zábavnou formou doučí co ve škole třeba úplně „nepochytily“, nebo jim zkrátka pomůže s látkou budoucí. Ani si nevšimnou, že se tady vzdělávají! iQLANDIA Liberec tvoří dvě moderní vědecko – zábavní centra, planetárium a chytré dílny. Je to svět fascinujících experimentů a netradiční zábavy opravdu pro celou rodinu. Nebojte se, nudit se tu nebudou ani malinké dětičky již od 3 let. Naše převeliké doporučení!

Tip na podzimní prázdniny iQLANDIA Liberec. Foto: ©Michael Kolář
Tip na podzimní prázdniny iQLANDIA Liberec. Foto: ©Michael Kolář

2) Techmania Science Center v Plzni

Máte-li to daleko do Liberce, tak Techmania Plzeň je stejně senzačním místem jako iQLANDIA Liberec. I tady se děti přiučí, aniž by si to plně uvědomovaly. Techmania s vtipem a zábavnou formou představuje základní přírodní zákony a jevy. Experimentujte tu klidně celý den!

REKLAMA

3) DinoPark 5x v České republice

Pokud budeme mít letošní podzimní prázdniny kliku na počasí, tak je fajn vyrazit ven a přesně pro ty z vás, kdo byste rádi spojili zábavu, poučení a pobyt venku jsou tu DinoParky. Máme ozkoušeno, že v podzimních barvách jsou dinosauři skutečně jako živý a informace jsou tu také chytře propleteny se zábavou na různých hřištích (v písku jsou ukryté kosti dinosaurů a tak hra na archeology se vyloženě nabízí).

Tip na podzimní prázdniny DinoPark Plzeň. Foto: ©Michael Kolář
Tip na podzimní prázdniny DinoPark Plzeň. Foto: ©Michael Kolář

4) Jeskyně ČR

Kdyby nám počasí úplně nepřálo a pobyt venku by nepřicházel v úvahu, tak je tu 14 míst, kde je celoročně stejná teplota a prší tu maximálně pár kapek ze stropu. Ano, výlet do jeskyní je malým dobrodružstvím do nitra naší krásné země a v České republice máme 14x zpřístupněných jeskyň, které je možné navštívit s průvodci a dozvědět se tak něco zajímavého z tajů podzemí.

REKLAMA

Tip na podzimní prázdniny Bozkovské dolomitové jeskyně. Foto: ©Michael Kolář
Tip na podzimní prázdniny Bozkovské dolomitové jeskyně. Foto: ©Michael Kolář

5) Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je senzační tip na výlet pro milovníky koupání a na své si tu přijde skutečně celá rodina. Nejen, že je tu teplá termální voda (s možností proplouvat i ven), ale také tu jsou úplně skvělé tobogány, klouzačky, vlnobití a všelijaké jiné proudy na blbnutí ve vodě. Pro rodiče hledající odpočinek pak wellness zóna a jako bonus opravdu výborná restaurace či vodní bar s koktejly (i virgin verze – bez alkoholu) a zlatým mokem.

Tip na podzimní prázdniny Aqualand Moravia. Foto: ©Michael Kolář
Tip na podzimní prázdniny Aqualand Moravia. Foto: ©Michael Kolář

Pokud zůstáváte o prázdninách s dětmi ve městě, zkuste se podívat na naše tipy kam s dětmi v Praze a v Brně. Další tipy na výlety pro děti aneb kam o podzimních prázdninách s dětmi najdete na Vyletnik.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA