REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Podřipsko – malebnou Roudnicí na zámek, věž i na vinici!

Na roudnickém zámku i na věži Hláska na vás čekají rozšířené expozice. Prohlídkový zámecký okruh je nově veden do 2. patra zámku, kde jsou připraveny výstavy o Maxovi Lobkowiczovi, Lobkowiczové a hudba či expozice Vojenská hudba.

Prohlídkový okruh, který zahrnuje románský hrad i zámek je otevřen celé léto. Prohlídky probíhají od úterý do neděle každou hodinu od 9:30 do 15:30. Zahrady jsou otevřeny až do 17 hodin. Nově je možno si prohlídku dopředu zarezervovat! – www.rezervace.vyletnarip.cz

Poutavá výstava na věži Hláska vznikla za spolupráce s Podřipským muzeem a Galerií podřipských betlémů v Bechlíně. Výstava prezentuje tehdejší venkovský život a lidové tradice na Podřipsku. Vinaři ocení nově instalovaný vinný lis z 18. století.

REKLAMA

Milovníci vína si mohou krom sklenky vína ve Vinném pavilonu Lobkowiczkého zámeckého vinařství dopřát i výlet na Sovici. U příjemné procházky podél vinic vás nové informační tabule seznámí s odrůdami révy vinné. 

Největší novinkou léta je nový městský okruh „Roudnice nad Labem v proměnách staletí“, který své účastníky díky interaktivní aplikaci provede od pravěké Roudnice až do 20. století. Výchozím bodem je Informační a dopravní centrum Podřipska a cílem věž Hláska. V ní na vás čeká závěrečná odměna. Jen musíte zadat kód!

REKLAMA

Více na: www.vyletnarip.cz

Zdroj foto: Destinační agentura České středohoří

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA