Po stopách zlatokopů a sklářů

Vydejte se s dětmi na dobrodružnou výpravu za pokladem, který v sobě ukrývají šumavské řeky, Otava obzvlášť. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí holinky, pánvička a touha po dobrodružství!

Jak rýžovat

Nic na tom není, užijete si spoustu legrace a domů si odvezete pár drobných zrnek zlata na památku. Navíc v parném létě se u vody krásně osvěžíte. Ve vodě si do pánvičky, mělké mističky, nebo jiné podobné nádoby naberte trochu písku ze dna řeky. Jemnými krouživými pohyby těsně pod hladinou nechte písek postupně uplavat. V pánvičce vám nakonec zbudou už jen blýskavé šupinky zlata. Zvládnou to i děti a uvidíte, že je nebudete moci od řeky odtrhnout.

Tam, kde pracovali skláři

Zlatonosná Otava vzniká soutokem dvou řek – Křemelné a Vydry. A právě v okolí řeky Křemelné můžete navštívit již zaniklé sklářské hutě a osady. Vydejte se na kole, nebo pěšky po stezce, která vás provede krásnou přírodou okolí Křemelné. Je to takový levný zájezd za poznáním, kde jste pány svého času jen vy.

Za Vydrýskem

Děti si jistě užijí výlet k Vydře, tedy divoké horské řece, která je druhým přítokem Otavy. A u Turnerovy chaty si pak mohou prohlédnout i živou vydru, která je pobaví svým panáčkováním a pohledem upřeným na okno kuchyně. Jen si dejte pozor na prsty, vydry mají ostré zoubky.
Na začátek naučné stezky, která řeku lemuje, vás doveze i Zelený autobus kroužící po šumavských silnicích, jenž převáží turisty z místa na místo. Jízdenka na tento autobus přináší obzvlášť rodinám příjemné slevy a je škoda jich nevyužít.

Kde složit hlavu

Dobrodružnou výpravu nelze zakončit jinak než stanováním. Kousek od začátku naučné stezky je kemp pro stanování jako stvořený. Kdo má rád větší komfort, může se poohlédnout po penzionech a apartmánech, kterých je v okolí také dostatek. Navíc se to akčními nabídkami a slevami na internetu jen hemží, takže za přespání horentní sumy neutratíte.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama