REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Pivovarské muzeum v Plzni

Prožijte příběh piva od starověku do současnosti!
Navštivte Pivovarské muzeum v Plzni a prožijte příběh piva od starověku do současnosti! Navštivte Pivovarské muzeum v Plzni a nechte se pohltit atmosférou středověku v ojedinělém muzeu svého druhu umístěném v původním právovárečném domě z 15. století. Expozice přibližují nejstarší historii města Plzně, rozvoj řemesel, vznik a rozmach cechů, počátky a vývoj jednotlivých řemesel (pivovarnictví, sladovnictví, bednářství, povoznictví a pohostinství).
Odhalíte tajemství výroby a podávání piva od věků dávno minulých. Prohlédnete si gotickou sladovnu, hvozd, kde se sušil slad, valečku, kde se slad „válel“ a zastavovalo se jeho klíčení, laboratoř z konce 19. století i sklepy, kde uvidíte původní ležácké sudy. Pro starší 18 let je v ceně zahrnuta ochutnávka piva Pilsner Urquell. Na zdraví!
Vydejte se do Plzeňského historického podzemí a objevte život pod městem!
Provedeme vás labyrintem chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován již od 14. století a který neodmyslitelně patří k dějinám i současnosti města Plzně. Plzeňské historické podzemí patří k největším podzemním systémům v Evropě. Prohlídkový okruh měří 800 metrů a provede vás pod historickým centrem města Plzně. Dozvíte se více o životě středověkých Plzeňanů a o tom, jak využívali podzemí ve svém každodenním životě.

Otevírací doba

Duben – září: 10.00- 18.00
Říjen – březen: 10.00 – 17.00
Více informací a aktuální časy prohlídek Pivovarského muzea v Plzni najdete na: www.prazdrojvisit.cz.

Pivovarské muzeum

adresa: Veleslavínova 6, Plzeň 30114
telefon: +420 377 235 574, +420 377 224 955
e-mail: [email protected]
www.prazdrojvisit.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA