Pirátské putování za pokladem

Pirátské putování


Slunečné a teplé jarní dny lákají k výletům.
Pokud máte problém své ratolesti přimět k toulkám přírodou, nabízíme zajímavý tip jak tyto rodinné výlety zpříjemnit.
Vhodné trasy, na kterých nemusíte jen monotónně šlapat, ale můžete se svými dětmi zažít i dobrodružné hledání či luštění, nabízí výletní hra POKLAD.cz
V oblasti Středočeského kraje a Českého ráje na vás čekají výletní trasy různě dlouhé, některé se dají zvládnout za půl dne, jiné jsou celodenní. Každá trasa má navíc svou zajímavost, ať už je to výletní cíl (hrad, zámek, muzeum) nebo výletní místo (skalní masiv, jeskyně, vrch či hora).
Cestou hledáte v přírodě ukryté poklady, tzn. kešky. Na každé trase jsou vždy dvě a obsahují návštěvní knihu a razítko (pro otisk do cestovatelského deníku). Do kešek se vkládají putovní mince s dětskými motivy (například pirát, rytíř, král).
Mince jsou uloženy v pokladnicích, které jsou uloženy na většině tras na atraktivních místech stojící za návštěvu. Sledovat kudy vložené mince putují, pak můžete na stránkách www.poklad.cz Za umístění, přenášení mincí a další aktivity získáváte body směnitelné za atraktivní odměny.
Hledáním pokladu to nekončí! Během putování máte za úkol uhodnout tajenku trasy. S pomocí tří až čtyř indicií (umístěných na místech s občerstvením a v keškách) by se vám to mělo podařit.
Hledat poklady není nijak jednoduché, chce to odvahu, bystré oči a štěstí!
Zkuste to na www.poklad.cz a přidejte se mezi naši posádku!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama