Petřínská rozhledna

P1010051.JPGRozhledna stojící na kopci Petřín v Praze 6 byla postavena u příležitosti Jubilejní výstavy v roce 1891. Je to 63m vysoká volná napodobenina Eiffelovy věže v Paříži. Oproti pařížské Eiffelovce je sice o dost menší, zato ale díky svému umístění se její vrchol nalézá výše nežli v Paříži a tak za dobrého počasí umožňuje překrásný výhled na celou Prahu. V suterénu můžete navštívit humornou výstavu „Jára Cimrman, génius, který se neproslavil“. Rozhledna je zařazená na seznam památných míst UNESCO, stejně jako celé historické centum Prahy.

Pro stejnou výstavu bylo vybudováno i zrcadlové bludiště, které najdete nedaleko rozhledny. Pro děti bude návštěva tohoto labyrinu ideální odměnou za výstup na rozhlednu. Milovníkům vesmíru musíme připomenout, že na Petříně se nachází také Štefánikova hvězdárna, kde se konají pravidelná pozorování oblohy.
Z Petřína se snadno lanovou dráhou dopravíte na Malou Stranu, ale my doporučujeme raději využít některou z pěších cest vedoucích ke Strahovskému klášteru a k Pražskému Hradu. Na nádvoří Srahovského kláštera najdete Muzeum miniatur. Jedná se o maličké a nepříliš známé muzeum, ve kterém můžete pod lupou, či mikroskopem obdivovat ručně vytvořené exponáty jako např. karavanu velbloudů v očku jehly, texty psané na lidském vlasu, či portréty malované na makovém zrnku. Děti budou zajisté nadšené a dospělí překvapeni.

Poloha:

Fotografie:
P1010051.JPG
P1010049.JPG

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama