REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Petr Stibral: Něco mezi plochou a prostorem

Něco mezi plochou a prostorem

Druhá výstava nově otevřené Galerie Dům v Broumově, jež bude zahájena v sobotu 16. června od 17 hodin.
Výstava představí výběr z díla sochaře Petra Stibrala (narozeného roku 1977 v Praze) – absolventa sochařské školy prof. Jindřicha Zeithammla pražské Akademie výtvarných umění (2004), člena volného seskupení sochařů Socha 2, finalisty třetího ročníku Ceny 333 Národní galerie v Praze a Skupiny ČEZ (2009).
Petr Stibral se ve svých plastikách a objektech dlouhodobě zabývá vztahem mezi skutečným prostorem a jeho simulací v ploše. Vytváří specifi cké plochy-reliéfy-prostory, na nichž si divák ověřuje svou schopnost přiznat víceznačnost viděného – skrytost prvnímu pohledu zostřuje jeho kontakt s prostředím. Petr Stibral vytvořil i několik site-specifi c instalací pro přírodní a městské prostředí, pro něž je charakteristická subtilnost intervencí, – odebírá vzorky z krajinné či městské reality a „klonuje“ je, současně ale část genetické informace klonu posune u obecnější vlastnosti tak, že nově vzniklé je s původním celkem kompatibilní.
V Galerii Dům představí výběr ze své tvorby posledních dvou let. Kromě nástěnných objektů tvořených matricí vyjmutou z běžné reality, již oživuje iluzí prostoru, vystavuje plastiky a objekty vystupující výrazněji do prostoru, které skrze své mimikrové efekty a klamy ověřují a aktivují divákovu pozornost. Autor používá elementární formu, současně omezuje veškeré výrazové prostředky, jež by prvotní vjem díla odkláněly od spontánnosti k rozumové analýze. Zdůrazňuje tak hodnotu přímé vjemové zkušenosti, při současném vědomí jejího klamného aspektu.
Galerie Dům si pro Vás připravuje výstavu malířské tvorby Vladimíra Vély (narozen 1980 v Turnově).

Petr Stibral
NĚCO MEZI PLOCHOUA PROSTOREM
Vernisáž: 16. června od 17 hodin
17. červen – 12. srpen 2012
Otevírací doba: 8:00 – 18:00
Vstupné: dospělí: 30,- Kč
snížené: 15,- Kč
Komentované prohlídky: 29. června, 21. a 29. července (od 17 hodin)
Programy pro školy: rezervace (Martina Váňová, [email protected], 737 583 144)
Záštitu nad Galerií převzal hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc
 
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA